Kes on Sirli?

Kuhu oled sattunud ehk millest see blogi räägib ja kellega tegu? 🙂

Tere, minu nimi on Sirli ja oled sattunud lugema minu blogi, kus kirjutan oma elust Austraalias. Olen sündinud ja kasvanud Kosel, Harjumaal ning peale gümnaasiumi lõppu kolisin poole kohaga Tallinnasse. Austraaliasse mineku plaan tekkis mul 2011. aasta novembris, mil oli käsil lõpusirge Tallinna Ülikoolis inglise keele ja kultuuri bakalaureusekraadi omandamisel. Rääkisin nõusse kursusekaaslase Meriti ja 2012. aasta septembris pühkisime Eestimaa tolmu jalgadelt ning lendasime Perth’i, Lääne-Austraalia osariigi pealinna.

Eestis olin leiba teeninud üle 3 aasta Tallinna Ashtanga Jooga Kooli administraatorina ning eelnevad töökohad olid alati olnud klienditeeninduse valdkonnas. Nii otsustasimegi, et alustuseks prooviks kätt baaritöös. Esimene töökoht oli Lääne-Austraalia väikelinnas Lake Grace, kus töötasime kohalikus ainsas pubis all rounder’itena ehk olime baaridaamid, ettekandjad ja vajadusel koristajad.

Lake Grace’st suundusime edasi 15 000 elanikuga Esperance’i, kus asusime tööle baaridaamidena Pier hotellis, kus asus ka linna ainus ööklubi. Plaanis oli sinna jääda vaid 3 kuuks, kuid nagu ikka, ei lähe Austraalias eriti midagi plaanide järgi. 🙂 Saime mõlemad poole aasta möödudes ametikõrgendust – minust sai ööklubi supervisor ja Meritist bistroo juhataja asetäitja.

Vahepeal läks nii, et leidsin omale teise poole uusmeremaalase Isaac’i näol, kellega koos 2013. augustis ja septembris Euroopas reisimas käisin. Pariisis sain suure üllatuse osaliseks, kui Isaac minu kätt palus. 🙂 Vastasin muidugi jaatavalt.

Austraaliasse naastes oli Merit oma partneri Steven’iga Perth’i kolinud ja seal läksid meie teed lahku. Mind ja Isaac’it ootas aga ees ühine amet venue manager’idena Pier hotellis ehk minu jaoks järjekordne ametikõrgendus. Esperance’i jäime kuni 2014. aasta juulini, kuna töökoht ega amet ei olnud just see, mida ootasime.

Saatus tõi meid üllatuslikul kombel Tasmaania osariiki, kus end vaikselt sisse seadsime ja uuesti avastasime. Siia jäime paikseks juulist 2014 kuni märtsini 2015 – Isaac töötas manager`ina Irish pubis, mina tegin seal 1-2 vahetust nädalas baaris või restoranis ja töötasin osalise koormusega Sales & Administration Co-ordinator`ina Hotel Grand Chancellor Launceston`is.

16.märtsil 2015 said meist abikaasad, kui tegime kahekesi pulmad maagilises Fairy Dell’is, Cataract Gorge’s. Loe lähemalt siit. Samal päeval suundusime oma mesinädalatele Indoneesiasse ning Uus-Meremaale kuuks ajaks.

Sealt naastes jätsime Tasmaaniaga hüvasti ning võtsime suuna Austraalia idaranniku poole. Kaua me aga reisida ei saanud, kuna juhuse tahtel leidsime töö Queenslandi põhjaosas keset vihmametsa majandades koos öko-kuurorti ning jagades oma igapäevaelu koos madude, ämblike, cassowaryde ning teiste karvaste ja sulelistega. 🙂

2016. aasta detsembris otsustasime, et on aeg lõpetada meie ümber-Austraalia-ringreis ning võtsime selleks paar kuud aega. Veebruarist 2017 kuni jaanuarini 2018 elasime taaskord Lääne-Austraalias, sedakorda kaevanduste “pealinnas” Kalgoorlies, kus meie juhatada oli hotell-bistroo-pubi-alkoholipood nimega Albion. Et aga elu Kalgoorlies oli nagu elu kusagil ghettos ja ei teinud meid mitte üks teps õnnelikuks, siis tegi saatus oma keerdkäigud ja veebruaris 2018 kolisime Perthist 60km lõunasse Mandurah nimelisse linna. 🙂

Kui soovid minuga ühendust võtta, siis kliki siia või siia. 🙂

Blogi saad lugema asuda siin.

148976_4062673616395_1709147757_n

 

3 kommentaari

3 thoughts on “Kes on Sirli?

  1. UU, väikese vahemärkusena saame märkida kaardile, et sa ka Kosel ja mina Kehras ;);) üritan võib-olla Pärnust ka lähiajal läbi hüpata, siis saab kaarti värvilisemaks 😉 😀

    • sirliniidas

      Panin Eesti siia. Krt seda teab, kuhu vahepeal keegi jälle kolida jõuab. 😀

  2. Pingback: Meenutus | Do you come from a land down under?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: