Õhtusöök Pimeduses

Alustuseks väike meeldetuletus, et kuni maikuu lõpuni on käimas Eesti blogiauhindade hääletamine ning kui Sa pole seda veel teinud, siis mine anna oma hääl SIIN. Igas kategoorias saab valida kuni 3 lemmikut, samuti saab kategooriaid ka vahele jätta. Minu blogi asub endiselt Elu Välismaal kategoorias. Lisaks ilmus antud auhindade jagamise raames minuga pisike intervjuu Õhtulehes, mida saab lugeda SIIT.

4.mail toimus meil tööl selline üritus nagu Dinner In The Dark ehk õhtusöök pimeduses ja kuna ma olin tol päeval hommikuses vahetuses, siis otsustasime meiegi Isaaciga sinna minna. Päeval tegime ürituseks ettevalmistusi, kus panime mustad kardinad akende ette; läitsime viirukid ja küünlad; panime paika tossumasina ning silmaklapid jms. Õhtusöök ise hakkas kell seitse ning õhkkond restoranis oli väga äge – kuna stiil oli Aasia tänavatoit, siis oli taustamuusikaks tänavamüra ning küünlad, viirukilõhn, punane taustavalgus ja toss andis oma panuse atmosfääri loomisele. Alustuseks tellisime kokteilid ning umbes 19.30 ajal oli aeg silmaklapid ette panna, sest aeg oli esimeseks käiguks. Kogu õhtusöök koosnes 5 käigust ning iga käiguga kaasnes ka klaas veini. Kuna ma seal ise töötan, siis tundsid mu kolleegid end väga mugavalt, mängides meile igasugu tempe kui silmad kinni oli seotud. 😀 Pean tunnistama, et väga raske oli esialgu silmad kinni olla – kontrolli üldse ei olnud, et kus ja mis. Teenidajad asetasid alati käed õigesse kohta, kui jook või söök lauda toodi, aga siiski – väga harjumatu. Esimeseks käiguks toodi lauda vahuvein Tasmaaniast ning sellega kaasnesid Kataifi krevetid tšillimoosiga ning sealiha ja kastani San Choy Bao ehk Hiina salatilehe wrapid. Etteruttavalt võin öelda, et need krevetid olid minu terve õhtu lemmikud! Kui söök söödud, võis silmaklapid jälle ära võtta, sest siis toodi ette väikesed kaardid, kus kirjas, mis just söödud ja joodud sai. Ehk et söömise ja joomise ajal ei teadnud me, millega tegu. Teiseks käiguks olid kuningkala, kammkarbi, ingveri, küüslaugu ja murulaugu pelmeenid ning soola ja hiinapipra kalmaar. Viimast leiab igapäevaselt ka meie tavamenüüst, seega oli see mulle juba tuttav. Veiniks oli teiseks käiguks Lääne-Austraalia lõunaregiooni Chardonnay.

Üsna kiirelt sai selgeks, et sedasi pimedas õhtustamine muutis inimesi hästi valjudeks, sest silmad olid ju kinni ja koguaeg tundus, et peab hästi kõvasti rääkima. 😀 Eks vein tegi ka oma töö ja käikude vahepeal maiustati ka kokteilidega, mis pani oma panuse. Meie nautisime oma õhtut täiega ja nii sai see pimesi söömine ka juba rohkem käppa. 🙂 Kolmas käik oli samuti minu suur lemmik, serveeriti krõbekana, kimchi ja aasia majoneesi bao-d (bao on Hiina köögist pärit aurutatud kukkel ja Austraalias suurt populaarsust koguv hetkel) ning kana satay-d maapähkli ja seesami kastmes. Veiniks kolmandal käigul Uus-Meremaa valge veini segu Marlborough piirkonnast, kus ka Isaac üles kasvanud on.

Neljandaks käiguks oli tegelt kõht juba päris täis, aga alla ei saanud ju ometigi anda. Mida rohkem veini aga manustatud oli, seda vähem aega need silmaklapid peas püsisid. 😀 Nii sain neljanda käigu puhul juba lõhnast aru, et tegu on ka meil menüüs esindatud pork belly-ga ehk sealihaga, mis on serveeritud tšilli ja laimi karamelikastme ning maapähklitega. Veiniks sel korral Victoria osariigist pärit rose. Viimase käigu juurde jõudes läks nii, et maitsesime ühe ampsu ja lonksu veini ning rohkem enam ei jaksanud. Menüükaart mul selle käigu kohta puudub, aga tegu oli lootoselehe sees serveeritud kleepuva riisiga, kus sees oli parti ja seeni ning paari oli pandud punane vein. Meie aga olime lõhkemise äärel, kõhud head paremat täis ning otsustasime koju veereda. 😀

Kokkuvõttes oli meil aga mega äge õhtu ja soovitan seda südamest kõigile, kes siiakanti sattuma kunagi peaks. Korraldame neid umbes 3-4 korda aastas ja ma ei soovita seda mitte teps selle tõttu, et ma seal ise töötan, vaid just seetõttu et tegu on teistmoodi kogemusega, kui lihtsalt välja sööma minemine. 🙂

Categories: Austraalia, Lääne-Austraalia, Mandurah | Sildid: , , , , , | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: