Tööotsingutest ja Eesti sõpradest

Sõbrapäeva tripil käidud, jätkasin ma CV’de laiali saatmist ja töökuulutuste läbikammimist. Ühel hetkel hakkasid ka vastused tulema, mis tähendas, et käisin pea ülepäeva tööintervjuudel või vastasin kõnedele ning e-mailidele.

Protsessi käigus sai selgeks, et Mandurah’s on hetkel töökohtade puudus, millest olin põgusalt juba enne ka kuulnud. Selles suhtes, et tööd on, aga mitte suuri karjäärivõimalusi. Nii sai käidud austribaaris proovipäeval kui ka jõutud viimasesse vooru pagariäri juhataja kohale – need kohad ütlesin ma siiski ära, kuna olin otsustanud, et ei lepi vähemaga – olgu selleks siis palk või muud kriteeriumid, mille enda jaoks seadnud olin.

Kuna kodus ma siiski passida ei tahtnud, muutsin veidi oma mõtlemist ja otsustasin töö otsimise ajaks endale siiski osalise koormusega ehk casual töö leida, kus makstakse tunnipalka. Nii sai vastu võetud teenindaja koht ühes linna parimas mereanni restoranis, mille omanik suure suuga ka juhataja kohta lubas. Kui eelmises postituses jõudsin kirjutada, et ma seal töötan, siis nüüdseks olen ma sealt ära tulnud. Põhjuseid oli palju ja häirekellad lõid tegelikult juba enne alustamist kõvasti, kuid mõtlesin, et mis seal ikka põdeda, lähen ja tulen ning easy money – ei pea vastutust kandma ega tööstressi koju kaasa tooma. Läks aga hoopis vastupidi ja teenindaja palga eest eeldati restorani igapäevast avamist ja sulgemist ning muude kohustuste kandmist, mis casual teenindaja tööga teps mitte kaasas ei pidanud käima. Kuna stressitase tõusis kohutavalt kiirelt, mille tõttu kannatas ka kodune heaolu, siis saigi päevapealt otsus tehtud ära tulla.

Selgituseks, et casual positsioonidega kaasnebki see eelis, et seaduse järgi peab vaid 2 tundi ette teatama, kui oma vahetusele minna ei saa või üldse plaan ära tulla. Sama kehtib ka tööandjale ning lisaks ei ole garanteeritud kindlat tundide arvu, mida tööandja nädalas töötajale garanteerima peab.

Huh, süda jälle kergem ja meel rõõmsam, asusin uuesti tõsisemalt kandideerima – mida ma tegelikult polnud katkestanudki. Ütleme nii, et paar rauda on praegu tules ja suusõnaliselt peaks üks töökoht aprillist juba algama. Ma olen sellist käitumist aga varemgi siin Austraalias kohanud ja ei usu enne midagi, kui lepingud reaalselt laual ja töö algab. Seega käisin täna isegi Perthis ühel intervjuul ja vaatame, mis saab. 🙂 Tunnen, et minu koht ootab mind kuskil, aga praegu pole veel päris õige aeg. Seega olen täiesti valmis seniks uuesti kusagil casual koha vastu võtma, sest niisama kodus passimine ei aita ka kaasa.

Tööjutud, tööjuttudeks – veebruari lõpus majutasime enda juures kahte Eesti noormeest, kellest üht tean ma tegelikult juba vaat et 14 aastat. 🙂 Are (loe tema blogi SIIT), tuli koos oma sõbraga esimest korda Austraaliasse ning kui ma nägin, et nad öömaja otsivad, pakkusin välja et nad võiksid ju meil siin peatuda, ruumi jagub. Mul on väga hea meel, et sain kaasmaalased uues riigis välja aidata ning neile nii palju, kui oskasin ka nõu ja jõuga abiks olla. Ka Isaacil oli klapp poistega väga hea ning meil sai 4 päeva jooksul nalja kui palju siin. 🙂 Meie juurest liikusid poisid Perthi ja peatuvad siiani Isaaci venna juures, kuniks neil koolitused läbitud ja tööle asutud.

Naistepäeval oli meil Isaaciga vaba päev ja käisimegi Perthis, Isaaci venna juures grillimas ning veetsime mõnusa pärastlõuna. Tagasi koju tulles avastasin, et olin kogemata koduvõtmete asemel hoopis autovõtmed kaasa võtnud (käisime Perthis rongiga). Helistasin mõttes juba lukksepale ja kujutasin ette, mis miljoneid see väljakutse maksma võiks minna, kui meenus et köögiaken on küll kinni, aga mitte lukus. Isaacil õnnestus kärbsevõrk eest ära tõsta ja siis oli minu kord aknast sisse ronida, otse kraanikaussi muidugi haha ning uks seest poolt lahti teha. 😀 Vot selline seiklus – päris hirmutav tegelikult, kui lihtne oli sisse murda ja kuidas ükski naaber teist nägugi ei teinud. 😀

Categories: Austraalia, Lääne-Austraalia, Mandurah, Perth | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: