Esimene Eesti nädal

Eestis oldud aeg läks kiiresti ja kui alguses plaanisin vabalt võtta ning plaane mitte teha, siis läks ikka vastupidi. 😀 Aeg lendas üsna kähku mööda, aga õnneks sain veeta aega nii kodus kui ka kvaliteetaega oma sõprade ja sõbrannadega, kellega pole mitu aastat võimalust olnud sedasi koos olla. 🙂

Esimese päeva õhtul käisime tüdrukutega Raplas “Laula Mu Laulu” suvetuuri kontserdil, millega sain kohe linnukese kirja külastada mõnd vabaõhukontserti. Ühtlasi sai kohe mitu lemmikut ühel üritusel ära nähtud. Eesti suvele omaselt saime alguses sahmaka vihma kaela, kuid õnneks see jäi ka ainsaks korraks ning ei lasknud kontserdielamust rikkuda.

Järgmisel päeval pakkisime pere autosse ning käisime Keilas onu juurest läbi teel Läänemaale, Dirhami külasse. Eest leidsime seal vahva kalakohviku, kus lõunatasime ning pisikest sadamat uudistasime. Tagasiteel proovisime ka Rummu karjääri avastama minna, kuid minu jalalahase tõttu jätsime suurema turnimise vahele ning päris õiget kohta üles ei leidnudki. Vaatamata sellele oli üks vahva päev, kuna ilm oli lihtsalt suurepärane.

Esimesel nädalal veetsin kaks ööd Tartus koos emaga, kus tähistasime väikestviisi tema sünnipäeva. Selleks puhuks olime broneerinud omale Deluxe toa vSpa-s. Tartusse sõitsime mugavalt Lux Expressiga ning vSpa asubki kohe bussijaamast üle tee Kvartali ostukeskusega samas hoones. Esimesel õhtul käisime spaa osaga tutvumas ning proovisime läbi kõik, mis veekeskuse külastusalasse jäi. Mul oli algul üsna hirmus, kuna käisin ju spaa-s ilma jalalahaseta, kuid olin siiski ettevaatlik ja midagi hullu ei juhtunud. 🙂 Kuna mõlemil oli suur sushi isu, siis hiljem ei pidanudki kaugele jalutama, kui juba leidsime ühe sushirestorani, kus keha kinnutada.

Hommikusöök oli rikkalik ja valikutest puudu ei jäänud. Kõhud täis, suundusime tagasi spaa alale. Lunastasime veekeskuse baarist pääsmed ka sauna- ja soolamaailmasse ning käisime needki läbi. Päeva peale käisime Tartuga tutvumas ning pärastlõunal olid meil mõlemil massaažid, millega jäime vägagi rahule. Õhtul tiirutasime jälle linnas ning õhtustasime armsas restoranis Raekoja platsil.

vSpa kohta olen kuulnud igasugu arvamusi, kuid minu arvates oli tegu ühe parima spaa-ga, kus ma Eestis käinud olen. Hinna ja kvaliteedi suhe oli igatepidi paigas, teenindus kõikides osakondades ülimalt meeldiv ja professionaalne ning ei häirinud meid asukoht absoluutselt – just oli nii hea mugav Tartut avastada jala ning bussiga liigeldes ei pidanud ka kuhugi kaugele seiklema. Mina külastasin lisaks massaažile ka näohooldust ja maniküüri ning jäin tõesti rahule. Ainus asi mille üle nuriseda võib on ilmselt see fakt, et sauna- ja soolamaailma eest tuleb eraldi juurde maksta ning seda saab teha ainult veekeskuse baaris. Kuid ei laksnud me sellest end häirida ning nüüd nende erinevaid pakkumisi vaadates, on näha et üsna regulaarselt teevad nad ka pakkumisi, kus saab ööbimise ja kogu spaa-ala kasutuse osta üsna hea diiliga ning ilma lisatasudeta. Tasub silma peal hoida!

Tartust naastes oli kätte jõudnud isa sünnipäev ning selleks puhuks väisasime Kosel asuvat uut Cosiuse Pubi. Nii hea on näha lõpuks Kosel ka sellist kohta, kus inimesed käia saavad ning ei pea kuhugi eemale sõitma.

Reede õhtul saime vanade klassikaaslastega kokku Bo:ka pubis ning muljetasime, mis vahepealse 9 aastaga toimunud on ja meenutasime vanu aegu. 🙂 Kokku tuli meid 10 ringis koos klassijuhatajaga, mis 30st on isegi täitsa hea arv. 😀 Õhtul sai Kerttu juures jutustatud, kuhu ka ööseks jäin ning hommikul end just mitte kõige värskemalt ei tundnud – õppetund siit, et koduveini muu alkoholiga segada ei tasu. 😀 😀 😀

Nädalavahetusel käisid meil sugulased külas ning käisin Mariiga koos Telliskivi loomelinnakut avastamas. Esimesele nädalale pani punkti Taasiseseisvuspäev, mil sain jällegi Telliskivi loomelinnakus kokku kahe Austraalia eestlase Kristi ja Sigridiga, kellega enne seda vaid netiteel suhelnud olin. Meil jätkus juttu kohe mitmeks toredaks tunniks ja loodetavasti näeme järgmine kord juba Austraalias. 🙂

 

 

Categories: Austraalia, Eesti | Sildid: , , , , , , , , , | 2 kommentaari

Navigeerimine

2 thoughts on “Esimene Eesti nädal

  1. Pingback: August | Do you come from a land down under?

  2. Pingback: August - Blog24

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: