Queenslandist Põhja-Territooriumile

Meie reisi teise päeva hommik algas väikelinnas nimega Cloncurry, kus kärmelt oma kodinad kokku pakkisime ja suuna Mt. Isa linna pole võtsime (122km). Mount Isa on järjekordne kaevanduslinn ja viimane suurem asustus meie teekonnal enne Darwinit. Eesmärgiks oli leida mehaanik, kes meie siduri koheselt üle vaataks. Hommikul olime kenasti kohalt saanud, kuid midagi oli selle siduriga siiski viga. Peale paari telefonikõnet oli meil mehaanik leitud, kes meid koheselt vastu sai võtta.

20170125_090019

Wilson autotöökoja ees

Mehaanik töötas bussi kallal umbes tund aega ning selgus, et sidurivedeliku voolik oli liiga tihedalt kinni keeratud, mille tõttu see otsast lihtsalt katki oli läinud suure surve all. Nii ei saanud sidur piisavalt vedelikku ja õhumullid pääsesid sisse, mistõttu sidur sujuvalt töötada ei saanud. Vist oli nii – ma pole kindel, kas oma seletustes väga pädev olen siinkohal, haha. 😀 Igatahes, $100 hiljem ja paar tundi graafikust maas, saime jälle teele asuda.

Päeva “tippsündmuseks” jäi Põhja-Territooriumi piiri ületamine, kust algas ka 130 km/h kiirusepiirang. Meie tiksusime ikka maksimum 90 km/h, sest paati järgi vedades kiiremini välja ei vea. 😀 Vaadata polnud taaskord suurt midagi – tühjad väljad mõlemal pool teed. Peatuspunktid hakkasid ka hõredamini ette tulema, enamasti nii 250 km tagant. Teise päeva jääb ka kalleim kütus, kus pidime maksma diisliliitri eest $1.76 ehk umbes 1.24 EUR, mis Eestis peaks vist keskmine hind olema. Meie odavaim on seni olnud $1.16/liiter ja seda Inghamis, Queenslandis.

20170125_132154

Päeva lõpuks olime jõudnud otsaga Stewart Highway-le, mis lookleb lõuna-põhja suunal Adelaide ja Darwini vahel ning öömaja leidsime Banka Banka nn. kodumajutuses, kus saime ainsate külastajatena Wilsoni otse dušširuumi kõrvale parkida. Tol päeval jäi selja taha 835km.

Huvitava lisamärkusena ka selline info, et Põhja-Territooriumile jõudmine märkis minu jaoks kõikide Austraalia osariikide ja territooriumites käimist. Lisaks Põhja-Territooriumile (Northern Territory) on teine territoorium (mitte osariik) ACT ehk Australian Capital Territory ehk Austraalia Pealinna Ala. Territooriumi ja osariigi põhiline erinevus seisneb selles, et osariigis otsustab antud osariigi valitsus kohalike seaduste jms üle, kuid territooriumil otsustab föderaalvalitsus selle ala üle. Kohalik valitsus on territooriumitel küll olemas, kuid väiksema sõnaõigusega. Lisaks on valimistel osariikidel rohkem hääli, kui territooriumitel. Peamine põhjus, miks Põhja-Territoorium ei ole osariik, on sealne vähene rahvastik. Kogu PT-l elab kokku veidi üle 200 000 inimese (nendest veidi alla 150 000 Darwinis), mis on vähem, kui Tasmaanias.

Kolmas päev möödus taaskord sõites ja meie eesmärgiks oli jõuda Darwinisse. Asusime varakult teele ja ees ootas 887km. Tee äärtes lõbustasid meid T-särkidesse riietatud termiidipesad ning aeg-ajalt vurasid meist mööda 53.5 meetri pikkused road trainid ehk rekkad. Lõuna ajal plaanisime minna värskendusteks allikatesse ujuma, kuid märja hooaja tõttu olid teed üleujutatud ja meil õnnestus Wilsoniga korraks isegi mutta kinni jääda. Õnneks oli sealsamas kohe üks teine auto, kes meid kiirelt välja tõmbas. 😀

Õhtuks olime Darwinis kohal ning parkisime end Palmerstoni äärelinna karavanparki järgmiseks 5 ööks. Kuna tegu oli ühtlasi Austraalia Päevaga, siis suundusime otsejoones basseini äärde, kus olid pidustused täies hoos. Tellisime süüa ja ujusime ning nii meie päev õhtusse jõudis. 🙂 Tagantjärgi vaadates võib öelda, et see esimene etapp oli kõige pikem ja tüütum, kuna kolm päeva sõites ei olnud väga midagi näha ega kuskil eriti peatuda.

20170128_125122

Categories: Austraalia, Põhja-Territoorium | Sildid: , , , | 1 kommentaar

Navigeerimine

One thought on “Queenslandist Põhja-Territooriumile

  1. Mõnusalt pikk tripp 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: