Töö- ja viisajuttu

Ma olen viimasel nii palju paberimajandusega tegelenud, enamasti just immigratsiooni- ja maksuametiga, et võin varsti vist ametikohta vahetama hakata ja hoopis viisaagendina leiba teenida. 😀 Täna veetsin terve pärastlõuna dokumente skännides ja paljundades – tuleb välja, et siiski ei ole veel kõik vajalik atesteeritud, enne kui viisa avalduse teele saan panna. Aga ma pigem kontrollin enne mitu korda üle, kui uisapäisa midagi ära saatma hakkan. Ma tean, et ideepoolest ei tohiks meie puhul mingeid probleeme selle viisa osas ette tulla, aga siin ei saa kunagi midagi eeldada ja teen omalt poolt kõik, et oleks võimalikult palju tõendeid. Seega, kel kunagi peaks küsimusi olema partnerviisa taotlemise osas, siis mul on kogemust nüüd nii New Zealand Citizen Family Membership (461) omaga ning kohe varsti ka tavalise partnerviisaga (820 ja 801).

Tegelikult tahtsin täna hoopis keskenduda aga töö teemadele ning täpsemalt pensionifondi maksetele ehk superannuationile. Kirjutasin Tasmaanias elades sel teemal täpsemalt, kui meil seal pubis töötades sellega probleeme oli (vaata SIIT). Tol hetkel jäi kogu protsess katki, kuna sain maksuametist küll kõne, kuid nad ei saanud uurimisega jätkata, sest ma polnud nõus sel hetkel oma nime tööandjale avaldama (tööandja saatis maksuametile nimekirja, kus mind üldse polnudki!). Töötasime ju sel hetkel veel seal ja enne pulmi oli iga sent arvel, nii ei saanud riskida, et selle tõttu kinga saaks või asjad hapu(ma)ks läheks. Nii jäi see kõik kuidagi soiku, kui mesinädalatelt naasesime ja koguaeg on see teema end küll kuskil kuklas vaikselt meelde tuletanud, kuid pole mahti olnud midagi ette võtta. Juuni lõpus võtsin end lõpuks kokku ja esitasin maksuametile ära kõik avaldused nii enda kui ka Isaaci kohta kõikide pubis töötatud kuude kohta, kui meile superannuationit ei makstud või maksti liiga vähe. Juuli keskel saime kirjad, et juhtumid on algatatud, aga kogu protsess võib võtta vähemalt 12 kuud, enne kui mingeid vastuseid tuleb (enam üldse ei üllata!). Mina sain paar päeva tagasi aga juba kirja, et üks kolmest firmast, mille all ma töötasin (omanikel oli kombeks iga paari kuu tagant uusi firmasid asutada, et siis võlad vana firma kanda jätta ja kasumid uuele üle viia) läks likvideerimisele juba 2015. aasta veebruaris ja sealt võin pensionimakseid ootama jäädagi. Üsna nõme, aga noh, mis teha.. Kaks on veel jäänud, äkki sealt midagi tuleb. Ja kui ei tule, siis pole ka katki väga midagi, kuna see summa polnud nüüd mingi jube suur (paarsada dollarit), aga asi on pigem põhimõttes. Pubi on nüüdseks ammu müüdud ja suurem enamus vanadest olijatest lahkunud, need kes jäänud, on samuti maksuametisse omad avaldused vanade omanike kohta teinud.

Pubi teemaga tuli mulle just meelde meie teine vana töökoht Esperance‘st, mis ka alati oma tegemistes just kõiki seadusi järgida ei tahtnud, aga me õnneks pääsesime sealt puhaste lehtedega. Umbes kuu aega tagasi muutus nende Facebooki kaanepilt Fair Work’i reklaampildiks, mis on siis nn. ausa töö ühing, kelle ülesandeks on töötajate õigusi kaitsta. Tuli välja, et omanikud olid manageridele jätnud päris korralikud summad maksmata ning kui üks neist lahkus ja oma rahasid sisse nõudis, saadeti ta lihtsalt pe#!e, mille peale ta kogu firma maksuametile, Fair Work ombudsmanile ja immigratsiooniametisse ette kandis. Ei teagi, mis sellest kõigest sai, aga järjekordne hea näide, et kus iganes te töötate siin riigis, tehke kindlaks, et teil on vähemalt mingisugune kirjalik kokkulepe või leping!

Aga selle kuiva bürokraatiajutu lõpetuseks jagan teiega pilte, mis me (enamasti Isaac) viimase kuu jooksul klõpsinud. Kellele linnud ei meeldi, võib kohe vahele jätta. 😀

Categories: Austraalia, Daintree, Esperance, Launceston, Queensland, Tasmaania | 3 kommentaari

Navigeerimine

3 thoughts on “Töö- ja viisajuttu

  1. Nii nunnukad, v.a see valge papagoi 😀 kui see elukas oma suu lahti teeb siis jookse heaga minema 😀

    • sirliniidas

      Oi neid kakaduusid jagub siia täiega ja ma tean täpselt, millest Sa räägid. Nad lendavad parvedes üle ja teinekord jäävad mõne puu otsa istuma ja kraaksuma. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: