Helendavad seened ja Austraalia suurim madu

Käisime ühel õhtul siin oma loodusrada kõndimas, mis viib väikese jõekese äärde. Rajal on kaks väikest silda, millest üks suurte vihmadega siin paar kuud tagasi ära ujus ja mille Isaac nüüd uuega asendas ning lisaks sai rada lõpuks korralikult roosade lintidega ära märgistatud. Päevavalguses ei ole mingit probleemi seda rada enam kõndida, kuid tahtsime igaks petteks ka pimedas selle läbi kõndida, sest kliente on meil siin igasuguseid ju – kes on suurem loodusesõber ja hea suunatajuga, kes mitte… 🙂 Kui tavaliselt on vähemalt ühel meist telefon kaasas, et midagi põnevat märgates fotosüüdistus jäädvustada, siis seekord ei olnud meil kummalgi kaameraid kaasas ja just siis muidugi nägime midagi.

Jões silmasime kalu ja krevette, mis on üsna tavaline nähtus, kuid taskulambid korraks kinni pannes märkasime kaldal maas midagi helendavat. Oleme pikalt otsinud helendavaid seeni, mida siinkandis vaid ühe korra varem näinud olen, kuid seekord oli tegu hoopis … helendava puupulgaga? Lähemal uurimisel tuli välja, et puuoks, mis maas vedeles oli kaetud õrna limakihiga, mis siis ilmselt seda helendavat omadust endas kannab. Pätsasin netist ühe pildi ka, et näidata, millised need helendavad seened muidu tavaliselt välja näevad.

Kui jalutuskäigu lõpp-punktist jäi puudu veel umbes 50 meetrit, jõudis Isaac juba kurta, et seekord ei näinudki ühtegi looma, kuni ta peaaegu 4 meetrise mao otsa oleks astunud. Tegu oli amethystine püütoniga, kes rahulikult omas tempos “teed ületas”. Oleme nendega varemgi kokku puutunud (minge vaadake mu Facebooki kaanepilti), aga nii pikka minu meelest me vabas looduses näinud pole. Vaatasime teda seal mõnda aega, kuniks ta oma teed läks ja saimegi raja lõpuni jalutatud. Need maod ei ole mürgised, aga nad võivad väidetavalt kasvada kuni 8 meetri pikkuseks ja on Austraalia suurim maoliik. :O 🙂 Leidsin netist võrdluseks pildi, kus on näha 5 meetrist isendit:

Lõpetuseks üks filmi mitte-soovitus; vaatasin Isaaci tungival soovil nimelt ära ühe nn. Austraalia klassiku, milleks on 1993. aasta film “Bad Boy Bubby“. Film adresseerib mitmeid ühiskonna valupunkte ja naerab Austraalia “ossi”klassi (bogan) üle aga ma pean tõdema, et neid kaht tundi ei saa ma oma elus küll kunagi tagasi. 😦 😀 Lühidalt kokku võttes on tegu mehega, kelle ema on teda 35 aastat toas kinni hoidnud valetades, et õhk väljas on mürgine. Ühel hetkel õnnestub tal aga põgeneda ja film keskendubki siis Bubby tegemistele välismaailmas. Igatahes, kellel tekkis huvi, siis vaadake ja andke mulle ka teada, mis arvasite. 😀

Categories: Austraalia, Daintree, Queensland | 2 kommentaari

Navigeerimine

2 thoughts on “Helendavad seened ja Austraalia suurim madu

  1. Wow, mida madu! Nüüd ma kindel, et mulle Aussi elu ei sobiks :D. Need ämblikud ja maod, ma oleks üks närvipundar seal :D. Kuigi jah, oleks võind kunagi ära käia, kas või korra, aga see on see pikaldane mõtlemine 😀

    • sirliniidas

      Tead, eks inimene harjub vist kõigega – minu puhul on vähemalt nii läinud. 😛

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: