PILDID: Wilsoni eri + väljasõidust järve äärde

Möödunud pühapäeval olin päev otsa põnevil, kuna meile oli tehtud broneering eestlaste poolt ning minu teada pole siin meil kunagi varem eestlastest külastajaid käinud. Oodata oli nelja inimest ja vihmasel pärastlõunal nad kohale jõudsidki – kaks paari: üks Tallinnast ja teine väliseestlaste paar Uus-Lõuna-Wales osariigist. Piisas vaid inglise keelsest tervitusest, kui juba aru sain kellega tegu ja läksin kohe eesti keelele üle. Külastajate reaktsioon oli just täpselt selline nagu ootasin ja nad olid ikka päris üllatunud, et kuidas nüüd siis äkki üks Eesti neiu sedasi keset džunglit. Mina jällegi nägin kurja vaeva, et igapäevast pähe kulunud protseduuri nüüd järsku eesti keeles läbi viia – keel kippus sõlme minema ja sõnad meelest, aga hakkama sain! 😀 Õhtu jooksul, kui nad õhtustamas käisid, sai veel üsna palju jutustatud ja samuti ka hommikusöögi ajal, enne kui nad taas teele asusid. Saan Tallinna paari käest ilmselt ka mõned pildid, mis nad siin minust tegid ja väliseestlaste paar kutsus enda juurde külla nii kauaks, kui vaid süda lustib. Nad on 1949. aastast Austraalias elanud ja kuigi ilmselgelt on neil sõnavara hakanud ununema ja tihti suhtlesid nad omavahel hoopis inglise keeles, siis rääkisid nad ikkagi väga kena eesti keelt.

Vaatamata natuke vihmasele päevale ANZAC Day-l, otsustasime siiski Wilsoni lõpuks välja mängima viia ja läksime Atherton Tablelande ehk platood avastama. Tegu on piirkonnaga, mis jääb Cairns’ist läände ja edelasse ning sealt leiab koskesid ja vihmametsa kui ka järvesid, mägismaad ja savanni.

Lõunaks peatusime väikeses Mt. Molloy nimelises linnakeses ja magustoiduks suundusime Mareebas asuvasse Coffee Worksi (link), kus saab mekkida gurmee šokolaade, kohalikke kohvisid ja likööre. Kulutasime natuke liiga palju raha küll kohvi, koogi ja šokolaadide peale ja meile tundus koht natuke liiga turistilõksuna, aga nüüd on käidud ja nähtud ja kaasaostetud šokolaad oli tegelikult jube hea (muu lihtsalt hea, aga ei midagi erilist).

Mareebast võtsime suuna Tinaroo järve äärde, et seal end ööseks sisse seada. Loodus oli seal ümber nii äge – mulle meenutas Euroopat isegi, sest palju okaspuid vaatas meile vastu, erinevalt tuttavale vihmametsale. Sõitsime ümber järve õiget telkimiskohta otsides ja otsustasime lõpuks Downfall Creek laagriplatsi kasuks. Isaac läks kohe kalaõnne proovima ja mina jäin telkimise eest maksma (telefoniga netis registreerides – auto ja kaks inimest maksis $11.90 ehk 8 EUR), Wilsonit õhtuks üles seadma ja ümbruskonda pildistama.

Kui ma seal hoogsalt linde pildistasin, tuli meelde, et Wilsonist olen ju ka korralikke pilte lubanud ja siin nad nüüd ongi! Video tegin tegelikult ka, aga sellega peab veidi kannatust varuma, kuniks mul aega ja viitsimist on see kokku monteerida. 🙂

Kuna tahtsime kiirelt ja ilma vaevata “telkida”, siis ei hakanud sel korral üheks ööks sööki ja kokkamisvarustust kaasa vedama ning suundusime Kairi nimelisse linnakesse õhtusöögile. Ainsa kohana oli avatud kohalik pubi, mis oli peaaegu inimtühi, aga see-eest saime imemaitsva kõhutäie ja toreda teeninduse osaliseks. Baaridaam-kokk teadis Eesti kohta palju, kuna neil seal aastate jooksul omajagu eestlasi elanud ja rääkis mulle igasugu lugusid meie laulvast revolutsioonist ja Skypest. 😀 Tagasi laagripaika jõudes vahtisime aknast nahkhiiri ja avastasime, et polnud terve aasta otsa campimas käinud.

Hommikul sõitsime Cairnsi, kus käisin hambaarsti jaoks röntgenpilti tegemas, ostsime töö jaoks vajalikke asju ja käisime mõlemad hambaarsti juures. Mina pean veel korra tagasi minema ja lisaks veel kirurgi juurde konsultatsioonile oma tarkusehammaste osas ning alles siis tõmmatakse need mul välja, nii tüütu (aga noh, parem olgu tehtud)..

Nii möödusid meie vabad päevad seekord – täiega mõnus oli üle pika aja jälle loodust nautida ja lihtsalt buss parkida ja sealsamas magada, sel ikka on oma võlu. 🙂 Nüüd oleme tagasi töölainel, kuigi tundub et ootab paar vaikset nädalat meid ees (nii 1-2 majakest päevas – ei kurda :P).

Categories: Atherton Tablelands, Austraalia, Cairns, Daintree, Queensland | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: