Kohalikud kuulsused

Instagramis ma juba pildikest jagasin, kuid nüüd sain mahti siia ka kirjutada sellest artiklist, mis meist kohalikus kroonikas ilmus seoses diislivargusega. 😀 Esikaanele oli kenasti pandud pilt meie turvakaamera salvestusest, “WANTED” suurelt kõrval ning sees oli siis väike jutuke ja meie pilt juures. Meie nimed olid igal korral valesti kirjutatud, minu eesnimi välja arvatud (wow!). Kõrvalepõikena pean mainima, et kohalikel on koguaeg probleeme Isaaci nime kirjutamisega, ma ei saa aru, miks – Izak, Isaack, Isaak, Issac, Zack… Aga see selleks. Lühidalt kokku võttes oli kirja pandud mis juhtus, palju diislit varastati, meie kommentaar ja Mossmani politsei kommentaar. Ma näen välja nagu oleks just voodist tõusnud, aga reporter haaras ka oma kaamera nii kiiresti välja ja tegi klõpsu ära, et ma ei jõudnud reageeridagi.

DSCN2301 DSCN2303

Mingeid vastuseid me varguse kohta saanud pole, küll sai püsti pandud aed ja värav generaatori ja kogu kupatuse ümber, mis peaks edaspidi diisli varastamise üsna keeruliseks tegema. Lisaks paigaldab meie elektrik juurde veel mitmeid kaameraid, nii et nende pilt jookseb otse meie telekasse. Kohalikud kõik väidavad, et teavad, kellega tegu, samas keegi nimesid meile maininud pole. Ega me väga ei hooligi selles suhtes, et mis me selle infoga ikka peale hakkaks, kui politsei midagi väga teha ei saa ja ise ka neile kolki andma ju ei lähe. 😀 Lasime ehitajatel lisaks ka meie sissesõidu värava ära parandada, mis nüüd käib lukku ja ei pea muretsema, et keegi siia öösel või kui meid kodus pole, kondama tuleb.

Konditsioneeride paigaldus majakestesse on läinud kiirelt, seitsmest neli on juba paigas ja kasutatavad. Info on mõningates kanalites juba ka üleval ja eks siis ole näha, kas ja kui kiirelt meie kliendibaas kasvab. Arutasime eile just Isaaciga, kui palju oleme me selle aasta jooksul siin ära teinud ja seda kohta muutnud – toode, millesse meil kummalgi esialgu suurt usku ei olnud, on muutunud kasutamiskõlblikuks, mugavaks ja müüdavaks tooteks ning meil ei ole häbi siin töötada. Omanik on meile algusest peale pakkunud, et me võiks selle koha ära osta – eks ta näeb, kui palju aega ja tööd me siia investeerime ning kuigi ta seda kohta armastab, siis pole tal enam aega ega jaksu sellega tegeleda. Kuna hetkel meil selliseid sääste siiski pole, et kohe seda ostma kukuks, siis oleme rääkinud, et tahame ilmselt siin aasta veel töötada ja siis uuesti vaadata. Selleks hetkeks on näha, kas konditsioneeride paigaldus tõstab käivet olulisel määral ning lisaks annab see lisaaega lõpetada käimasolevad projektid (restorani põrand vahetatakse veebruaris välja, kõik toad vajavad uusi kardinaid, paljud dekoratiivesemed tuleb välja vahetada, majakeste katuseääred mädanevad ja need vahetatakse samuti veebruaris…). Oleme uurinud, et pangalaenu saaksime päris korraliku – enne tuleb Isaaci viisaolukord aga ära lahendada. Samas on omanik pakkunud välja vendor finance võimalust, mis tähendab et me ei võta laenu selle kohta ostmiseks mitte pangalt, vaid kõik toimingud käivad otse meie ja omaniku vahel. Ehk et maksame sissemakse talle ja edaspidi igakuiselt maksame talle seda kohta tagasi, nii kaua, kuni kõik on makstud. Hea võimalus neile, kes näiteks pangalaenu ei saa võtta erinevatel põhjustel. Veel me aga mingeid otsuseid vastu ei võta ja vaatame, kuidas eesolev aasta läheb. Sellised mõtted aga praegu tööalaselt. 🙂

Categories: Daintree, Queensland | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: