Kõigest natuke

Vihmasel reede pärastlõunal juhtus olema meil vaba aega ja kuigi ilm oli üsna hall, siis otsustasime ikkagi end tuulutama minna ning suundusime Thornton´i randa. Parkisime auto vee äärde, viskasime landid vette ja ise kõlgutasime auto kastis istudes jalgu. Kala me ei saanud, aga see polnudki väga eesmärk – veetsime ühe mõnusa õhtupooliku. 🙂

Meie resident cassowary pole meid nüüdseks juba paar kuud külastanud ja kuigi proovime mitte halvimat mõelda, siis on tunne, et ta vist enam tagasi ei tule. Nad küll liiguvad vastavalt puuviljade hooaegadele, aga nii kaua pole Fred ära olnud. Küll aga on viimase poole aasta jooksul meid vaikselt väisama hakanud üks noor isend, kes üha julgemaks muutuma hakkab ja eile õnnestus ta lõpuks ka pildile saada.

DSCN2276-001

Nagu ma maininud olen, siis oma viisaga ma kohalikku haigekassat omada ei saa, mistõttu peab mul olema tervisekindlustus, mida on tegelikult soovitatav omada nii ehk naa, kuna haigekassa katab ainult väga elementaarseid asju. Nii liitusin ma juba päris mitu kuud tagasi sellise kindlustuspakkujaga nagu Bupa, mis siis katab sisuliselt kõik samad asjad nagu Medicare (ehk kohalik haigekassa), pluss lisateenused nagu hambaravi, silmaarst, kiropraktik jms. Kuus köhin ma neile välja veidi üle 200 AUD ehk umbes 132 EUR, aga ei saa kurta, sest ainus teine arve on mul telefoni oma, mis on ainult 30 AUD ehk ca 20 EUR (varem maksin $100 ja rohkemgi, aga lõpetasin lepingu ja läksin tagasi kõnekaardi peale).

Kuna Eestis käies ma oma alumisi tarkusehambaid eemaldama ei jõudnud silmaoperatsiooni tõttu, aga neile hirmsasti meeldib ennast viimasel ajal välja pressida ja seda üsna valulikult, siis otsustasin, et on aeg neist lahti saada ja panin järgmiseks reedeks omale hambaarsti aja kinni. Selleks, et Bupa liikmeks olemisest kasu saada, ei saa ma sisse jalutada esimesse ettejuhtuvasse või lähimasse kliinikusse kahjuks, vaid sellisesse, mis on ametlikult Bupa koostööpartnerina kirjas. Nii leidsimegi, et meile lähim selline asub hoopis Cairnsis. Aga mis seal ikka, Isaacil vaja ka paar auku parandada, panin talle ka aja. Kui juba Cairnsi sõitmiseks läheb, siis panin omale ka silmakontrolli aja Bupa silmakliinikusse, et hingerahuks teada saada, et kõik korras on peale protseduuri (tegelikult peaks tagasi KSA-sse minema kontrolli). Ise tunnen, et nägemine on 5+ ja läheb koguaeg aina selgemaks!

Töö osas veel nii palju, et homme on meil täismaja, aga järgmisel nädalal vaatab hetkel vastu 5 tühja päeva. Kuna meil õnnestus omanikule auk pähe rääkida, et ta tubadesse konditsioneerid paneks (mida ise esialgu omalt poolt finantseerisime), siis ongi need vabad päevad tegelikult head, kuna paigaldus algab juba esmaspäevast. Lisaks tullakse maha lõikama viite puud, mis on ära kuivanud ja võivad iga hetk meile maja või restorani peale kokku variseda ning sellel ajal pole samuti hea, kui külastajad siin on.

Ilusat nädalavahetust! 🙂

Categories: Austraalia, Cairns, Daintree, Queensland | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: