Elu nagu Chicagos ja esimene pulma-aastapäev

Diislivaraste saaga jätkuks helistasin uuesti Mossmani politseijaoskonda, et uurida, mis toimub. Selgus, et nad olid seal midagi väga sassi ajanud ja olid käinud hoopis kohalikus bensiinijaamas asja uurimas, arvates, et seal käidi hoopis vargil. Seletasin siis uuesti asja lahti, et me oleme neile küll üsna lähedal (5 minuti sõidu kaugusel), kuid ei ole meil nendega mingit pistmist ja kütust varastati siiski meilt. Meie andmed pandi uuesti kirja ja mul paluti helistada ametlikult juhtumist teatamise numbrile, kus ma umbes 45 minutit telefoni otsas rippusin ja kogu jutu uuesti ümber rääkisin, mille alusel siis ametlik juhtum avati. Õnneks olid samal päeval kaks ohvitseri just siinpool jõge käimas, kes meilt läbi käisid ja turvakaamera salvestuse mälupulgal kaasa võtsid.

See ei ole veel aga kõik! 😀 Täna käidi meid intervjueerimas antud juhtumi osas kohalikust “lehest” Daintree Chronicles, mille järgmises numbris koos artikliga ka meie pilt avaldatakse. 😀 😀 😀 😀 Tegu on sellise üsna kodukootud lehega, aga noh, kohalik kuulsus ikka või nii nüüd.. 😛 Kohal käisid suisa 3 “reporterit” meid uudistamas ja nad arvasid, et võiksid meist kui “uustulnukatest” siinses rajoonis ülejärgmises numbris persooniloo teha. 😀

Täna on meil esimene pulma-aastapäev, mille puhul oli meil eilseks plaanitud väike väljasõit, kuna tänaseks oli meil üks broneering. Tegelikult oli meil tänane päev ära blokeeritud, aga meie puhkuse ajal suutis omanik kogemata ühe broneeringu siiski tänaseks vastu võtta ja alles hiljem avastada, mis juhtunud oli. Me ei lasknud end sellest väga heidutada ja nii broneerisin ma eilseks ööks meile toa Kurandas, mis on väike kohake Cairnsi lähedal. Kohaks valisin Snuggles Bed & Breakfast’i, millel on booking.com’is reiting 10/10-st! Vaata täpsemalt siit.

Muidugi ei saa mitte kunagi vist siit lahkumine valutult minna ja nii avastasime JÄLLE, et kanalisatsioonipaak ajab üle ja pump ei tööta. Omanik ja elektrik kinnitasid meile puhkuselt naastes, et pump on välja vahetatud ja probleeme ei olla ei tohiks. Nii palju siis sellest. Tuleb välja, et üks paagis olevatest pumpadest on ikkagi ülitundlik igasuguste võõrkehade suhtes ja tegelikult oleks pidanud laskma paagi veel ühe korra igaks petteks tühjaks pumbata, enne kui hõiskama hakati, sest seal olla nähtud veel märgi salvrätikuid, mida turistid suure hurraaga pidevalt vetsupotist alla lasevad (ja mis on üks peamisi kurjajuuri ummistuste tekkimises). Peale mitmeid telefonikõnesid saime organiseeritud nii, et kanalisatsioonifirma tuleb täna hommikul kell 8 ja pumpab paagi tühjaks – meid siin ei ole, aga nad teavad end ise väravast sisse-välja lasta. Korras – asusime teele!

Teel Kurandasse peatusime Hartley’s Crocodile Adventures krokodillipargis, link siin, kuhu oleme ammu mõelnud minna, sest see jääb poolele teele Cairnsi, aga kunagi pole nagu aega. Mitte, et me krokodille ja kohalikke loomi vähe poleks näinud, aga vahelduse mõttes midagi teistmoodi ja hea teada, mida ümbruskonnas pakutakse ka. Vaatasime madusid ja krokodille tutvustavaid show’sid; käisime paadisõidul laguunis, kus elab 25 krokodilli ning jalutasime mööda parki ringi ja toitsime vallabisid (nagu ikka :)). Krokodillishow oli päris äge, nägime kuidas neid söödeti – muus osas oli selline tunne, et on juba varem nähtud küll ja veel ja kui ausalt öelda, siis oli pargil selline natuke väsinud olek. Samas olid paljud alad remondis ja uuendusi tehti igal pool, seega ei saa midagi halba öelda, eks asjad-kohad muutuvad ju ikka ajaga väsinuks ja vanaks ja tuleb nende eest hoolitseda.

Oma majutuskohta jõudsime peale mõngingast ringi ekslemist kella kuue ajal õhtul ja saime ikka sellise üllatuse osaliseks, et suu kukkus lahti. Tegu on nimelt privaatse majutuskohaga, mis koosneb ühest majakesest, kus on avatud köök ja elutuba, magamistuba ja HIIGLASLIK vannituba ning terrass ja tagaaed. Nagu mainisin, asub see Kurandas, mis on üks armas vihmametsa külake Cairnsi lähedal, kus asub näiteks köisraudtee, liblikatepark, igapäevased turud jms. Meid tervitas üks muhe meesterahvas koos oma koeraga, kes näitas ära, kus-mis on ja rääkis, mis nad seal teevad. Tegu on paariga, kes ise elavad kõrvalmajas ja muutsid oma “pensionikodu” Snuggles Bed & Breakfast’iks ning hiljuti ostsid veel suure tüki maad, et sinna rohkem majutuskohti püsti panna. Omal ajal olid nad isegi meie kandis siin käinud hotelle-kohvikuid-maalappe vaatamas, et äkki neist mõni ära osta. Tervituseks oli meile jäetud juusutvaagen koos pudeli valge veiniga ning Col (omanik) näitas ära, kuidas verandal olevat mullivanni kasutada ning jättis meid omapead. Väga soe vastuvõtt!

Me ei jätnud võimalust kasutamata ja hüppasime kohe mullivanni ning vaatasime, kuidas nahkhiired üle metsa lendasid ja päike loojus. Hiljem valmistasime grillil õhtusöögi ja ahhetasime-ohhetasime, kui mõnus see koht seal on. Ideaalne just paarikestele sellisteks puhkudeks: romantiline, hubane, privaatne ja kõik on olemas – täielikult varustatud köök, mullivann verandal + kahe inimese vann vannitoas, vihmaduššid kahele + kaks kraanikaussi, hommikumantlid, sussid jpm. Mis meid ahhetama pani oli just selle koha hind $225/öö ehk umbes 151 EUR. Sellise raha eest siinkandis saad tavaliselt küll puhta ja korraliku toa, kuid mitte mingeid lisaluksusi ega sellist teenindust! Lisaks hinna sees olev vein, juustuvaagen ja rikkalik hommikusöök (jõuan selleni ka kohe :)). (Port Douglases näiteks maksad kohe kindlasti üle $300/öö eest kuskil kuurordis ilma hommikusöögi ja privaatse mullivannita.)

Kui kõhud olid täis pugitud, siis lebotasime veel mullivannis ja vaatasime natuke normaalset telekat (haha, meil siin lodge’s ju tavalisi telekanaleid ei näita) ning pugesime põhku. Kui millegi kallal nokkida, siis voodi oli meie jaoks natuke liiga pehme ning lubatud Wifi-t ka ei olnud, aga need asjad ei ole isegi mainimist väärt. Hommikusöögiks võis leida köögist teed-kohvi, mahla, jogurtit ja müslisid ning kell 7 toodi vaikselt (me isegi ei märganud, et millal täpselt) verandale grilli kõrvale suur vaagen, kust võis leida värskelt küpsetatud leiva (saia meie mõistes), moosid-kastmed, puuviljasalatid ja peekoni-vorstid-munad, et neid siis endale meelepäraselt grillil või köögis valmistada. Nii lahe idee! Meil olid veel eelmisest õhtust kõhud täis, aga veetsime veel mõnusalt kuuma kohvitassi taga verandal jalga kõlgutades ja vihma kuulates aega, enne kui lahkusime. Me lähme sinna kindlasti tagasi, kui lodge‘st pausi on vaja ja kes iganes kunagi siiakanti sattuma peaks, siis soovitan soojalt seal peatuda! 🙂

Tagasi koju suundudes käisime veel poest läbi, et üht-teist töö jaoks osta ning umbes poolel teel sain omanikult sõnumi, et ups, ta oli vea teinud ja broneering, mis meie teada oli tänaseks, oli hoopis eile tegelikult pidanud saabuma. Mida nad tegidki. Ehk et omanik oli kuupäevad süsteemi valesti sisestanud ja mina polnud selle peale ka tulnud, et üle kontrollida. Nii saabusid meile eile kliendid, kui meid siin polnud ja ootasid värava taga hea 3-4 tundi, kuniks lõpuks oma reisikorraldajaga ühendust võtsid ja uue ööbimiskoha leidsid. Sellel hetkel läks mul lihtsalt süda pahaks, et mida kuradit!? Omanikul oli üks peamine ülesanne siin olles ja seda oli broneeringute vastvõtmine ja töötlemine ning 5 nädala jooksul suutis ta põhimõtteliselt kõik meie vabaks küsitud päevad ära rikkuda – meie pulma-aastapäev, Isaac’i sünnipäev ja päevad, mil Isaac’i õde koos oma perega meile külla tulevad (Isaac peab neile järgi minema ja ära viima). Isaac oli kohe päris kuri, aga rahunesime siiski maha veidi ja hakkasime uurima, et mis nüüd teha, et asi korda saada.

Päris nõme on kellegi teise vigu parandama hakata, aga samas on meil ikkagi nii palju uhkust ja vastutust, et lihtsalt õlgu kehitada nagu ka ei saa. Saime jälile, et kliendid olid läinud Heritage Lodge’i, mis on meist umbes 10 minuti sõidu kaugusel. Reisikorraldaja oli saatnud meili meile ning meie turundusfirmale, kes siis samuti oli meili saatnud, et mis toimub. Omanik võttis ühendust Heritage Lodge manageriga, kes oli käinud meil lodge‘s kontrollimas, et kas meiega on ikka kõik korras, kuna kohalikud on kõik teadlikud sellest diislivarguse juhtumist, aga ta ei leidnud kedagi siit. Samuti saime tema kaudu teada, et järgmiseks ööks on neil ka juba alternatiivne majutuskoht ära korraldatud ja meile nad enam ei saabu (broneering oleks olnud 2 ööks). Ma helistasin siis kohe ka ise sellele managerile, et tänada teda selle eest ja et ta annaks klientidele teada, et kui nad soovivad, ootab neid siin tasuta öö. Koju jõudes helistasin kohe meie turundusfirmale, kes tihti meie eest asju ajab reisikorraldajatega, et näha, kui hull asi on. Rääkisime ära, mis juhtus ja nemad omakorda siis võtsid reisifirmaga ühendust. Samal ajal lugesin meile ja hoidsin peast kinni kuni lõpuks sain ise kõne antud reisifirmalt, kelle ees ma omaniku nimel siis vabandasin ja loo ära rääkisin. Õnneks olid kõik osapooled arusaavad ja eks keegi meist pole täiuslik ja vigu tehakse, aga nüüd tuleb lihtsalt oodata ja näha, kui suure kella otsa need vaesed kliendid selle panevad ja kas TripAdvisorisse ka asi jõuab. Omanik muidugi võttis täieliku vastutuse kogu jama eest, aga lõppude lõpuks oleme ikkagi meie need, kes tagajärgedega tegelema peavad. Ta on nüüdseks meile mingi miljon korda helistanud ka ja vabandanud, et meie pulma-aastapäeva ära rikkus. Aga noh, meil on nüüd lisaks veel 2 vaba päeva ees, seega jee? 😀

Hakkasin pilte laadima siia postitusse ka, aga nagu ikka, siis pole meil seda netti ega selle kiirust palju antud, seega teen seda homme. 😉

Categories: Uncategorized | 4 kommentaari

Navigeerimine

4 thoughts on “Elu nagu Chicagos ja esimene pulma-aastapäev

 1. Seiklused ei saa vist teil kunagi otsa! 😀

 2. Marianne

  Aitäh! Nii põnev seiklusjutt, hinge liigutavast kuni peaaegu sürrini, kõik elus reaalsus! Pidage ikka vastu!
  Oli päris lohutav lugeda, et ka sealpool maakera on sama reaalne elu kui meil. Jaksu kirjutamiseks ja palju huumorit vaimse tervise säilitamiseks. Head pulma-aastapäeva ja ikka ilusat kooselu jätku! Marianne

  • sirliniidas

   Nii ta on – ega see rohi pole kunagi rohelisem teisel pool. Me ei lase aga pead norgu!
   Ait2h! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: