Jõuludest ja kalalkäigust

Aeg lendab nii kiiresti, et pilgutad silmi ja jälle on nädal möödas. Mulle sobib, sest nii jõuab Eesti reis aina lähemale, aga sama kiirelt lähenevad ka jõulud. Kuna meil oli siin jälle üks ports “vabu” päevi, mille veetsime küll enamjaolt suurpuhastust tehes, jäi siiski aega ka muudeks tegemisteks. Nii saigi valmis meisterdatud ports piparkoogitainast, sest mis jõulud need ilma piparkookideta on? Suutsin suhkrusiirupit tehes oma sõrme korralikult ära põletada, aga järgisin kohe Isaaci õpetussõnu ja hoidsin sõrme vähemalt 20 minutit jooksva külma vee all ning lõpetuseks panin veel põletusgeeli ka peale. Nii ei tulnud mitte ühtegi villi ja juba järgmisel päeval polnud enam isegi valus, ainult punane on veel. Meie kahe jaoks tuli tainast muidugi liiga palju, aga ilmselt paneme need ka klientidele välja ja topime omanikul ja vabatahtlikel taskud täis. 😀 Homme peakski esimese laari valmis küpsetama.

Tänasest on meil jälle kliendid majas kuni järgmise laupäevani, mil algab meie väike jõulupuhkus 8 päeva. Me ei tea veel, kas Wilson selleks ajaks värvitud saab, seega pole mingeid suuri plaane teinud. Ilmselt veedame rohkem aega siin lõõgastudes – saabki enda “tagaaeda” ka vahelduseks nautida. 🙂 Ma tahan sel aastal rohkem kohalikke jõulusööke teha ja proovida, näiteks krevetid grillil on nii stereotüüpiline jõulusöök, kui veel olla saab. Samal ajal on ikkagi isu ka hapukapsa ja ahjukartuli järgi, Isaacil veel omakorda omad soovid ja harjumused. Nii otsustasime, et kokkame siis erinevaid jõulutoite selle nädala jooksul – ühe päeva sisse neid mahutada kahekesi oleks lihtsalt liig. 😛 Kui Wilson enne jõule valmis saab, siis lähen piilun kindlasti ka Cairnsis asuvasse Rootsi poodi, kus müüakse erinevate Euroopa riikide, sealhulgas ka Eesti toidukraami.

Paar päeva tagasi suundusime taaskord Cape Kimberley randa, et veidi kalastada. Oleme seal paaril korral erinevates kohtades proovinud, aga pole midagi püüdnud. Seekord ronisime mööda kive poolsaare tipuni, kus vesi kohe sügavaks läheb. Nii kui ma oma õnge vette sain, oli kohe ka kala otsas. Saagiks oli Coral Trout ehk korall forell? Vahel ma ikka üldse ei tea, kas need kalade nimed ka õigesti tõlgin, aga noh, see selleks. 😀 Veetsime seal paar tundi, mille jooksul ma veel ühe söödava kala püüdsin, ilmselt oli tegu Spanish Flag ehk Stripey-ga. Lõpus suutsin ühe pisikese kerakala konksu otsa püüda, mis söömiseks ei kõlba ning Isaaci kogu päeva saak piirdus ühe tillukese forelliga, mille tagasi lasime. Terve aja jooksul, mis me seal veetsime, olid meie kaaslasteks ka suured kilpkonnad, kes meie sööta nillisid. 🙂 Kas teadsite, et Suurel Vallrahul elab 6 seitsmest merekilpkonna liigist? Samal õhtul tegin üle paari aasta sushit, mis tuli küll söödav, aga sushi valmistamise osas olen küll üsna roostes. 😀 Järgmisel päeval saime veel kalasuppi ka, seega täitsa produktiivne kalastusretk seekord.

Coral Trout

Spanish Flag

 

Categories: Daintree, Queensland | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: