Tähelepanekuid džunglielust

Pole üldse mõtet vabandamagi hakata, et nii pikalt siin vaikus on olnud – nagu ära sai mainitud, siis Internetiga olid eelmisel kuul lood nii nagu olid. 10 päevaga suutis kogu meie Internet (50GB) õhku haihtuda ja kiirus muutus nii aeglaseks, et töö e-mailid sai vaevaliselt päeva lõpuks kätte ja muud polnud mõtet isegi üritada. Aga siin ma nüüd olen ja loodetavasti läheb sel kuul paremini – praegu vähemalt tundub, et asi on lahenduse leidnud. 🙂

Detailselt on raske kõike hakata kirja panema, aga toon välja mõned värvikamad seigad, mis meil siin vahepeal aset on leidnud.

 • Ühel vaiksel pärastlõunal jalutas meile siia üks vanem meesterahvas, kel oli pea verine ja näis teine üsna eksinud. Väidetavalt oli onuke autoavariis olnud, aga ei mäletanud väga, mis temaga juhtunud oli. Valasin talle klaasi vett ja läksin telefoni tooma, et Isaacile helistada ja uurida kaugel ta on (ta oli just tagasiteel Mossmanist). Selle ajaga oli onuke tagasi teele hakanud suunduma, nii et pidin talle lausa järgi jooksma – kus Sa jätad sedasi segaduses ja haavatud inimese ilma hooleta. Nii leidsin ta pikali kraavist, kus ta kurtis seljavalu üle ja arvas, et on oma roided murdnud. Sedasi me seal asjatasime, kui uurisin, et aga kus tema auto siis on, et aru saada kus see avarii juhtunud oli. Onuke näitas näpuga metsatuka suunas, mis tee kõrval oli ja seal tema auto oligi – lömmis nagu pannkook. Samal ajal oli üks paar seisma jäänud, et näha kas saavad meid aidata ja nad võtsid onukese oma auto peale, et ta arsti juurde viia. (Siinpool jõge töötab kohalik õde, aga seda vaid nädala sees 9-17.00.) Vahepeal oli Isaac tagasi jõudnud ja imestas suu ammuli, kui talle juhtunust pajatasin. Olime igatahes õnnelikud, et mees abi sai ja jäime ootama, et ehk tuleb paari päeva jooksul oma asjadele ja autole järgi. Vahepeal avastasime, et onu on päris suure kiiruga mööda teed kihutanud, kuna kõigepealt oli ta sisse sõitnud üle tee asuvasse traataeda, selle endaga kaasa tirinud ja kuskil 30 meetrit üle meie muru seda vedanud, enne kui puud tema sõidule lõpu panid.
  Peale mõnepäevast ootamist oli selge, et onuke tagasi ei tule – isiklikud esemed olid autost võetud, ülejäänu kohalike ja loomade poolt laiali veetud. Isaac tabas ühe tüübi sealt autost isegi bensiini näppamast. Nii helistasime politseisse ja kohalikku omavalitsusse ja kõigest 4 nädalat hiljem sai see auto meie valdustelt minema veetud. 😀 Sinna vahele jäid mitmed kohkunud möödasõitjad, kes sisse põikasid, et meile avariist teada anda. Vot selline juhtum.
 • Meil oli siin bassein. Sellega oli selline lugu, et alati oli see välisest temperatuurist paar kraadi külmem ja nägi teine üsna õnnetu ja väsinud välja. Ühel päeval ärgates oli bassein pooltühi ja avastasime, et selle põhjas on auk. Näha oli, et seda põhja on päris mitmeid kordi lapitud viimase ilmselt 10 aasta jooksul, mil see siin püsti oli. Noh, mis meilgi üle jäi, kui seda uuesti lappida proovida, kui ühel hetkel basseini põhi lihtsalt kokku kukkus. Põhja all oli liiv, mis oli eelmiste aukude ja vee voolamise tagajärjel lihtsalt ära uhtunud ja kogu veemassi oli üleval hoidnud vaid vakstukiht. Kuna keegi seda basseini nagunii ei kasutanud väga, siis mõeldud-tehtud lammutasime selle ära ja vedasime minema. Kahekesi ühe päevaga. Asemele tahtsime lasta terassi ehitada. Meil oli siin kohalik töömees, kes muidu siin parandamas ja ehitamas käis. Talle oli terassi ehitamine ilmselgelt ülejõu käiv, kuna ta käis vist 10 korda seda mõõtmas kuni lõpuks ühel hommikul helistas ja teatas, et tal tervis ikka kehvake ja ei mängi välja siin käimine enam. No mis seal ikka – panin kuulutused netti üles ja päevaga oli meil tore uus ehitaja olemas, kes iga päev üle jõe meile siia käib. 3 nädalaga oli uus terass olemas. Ahjaa, väline mullivann oli meil siin ka, kus oli ainult külm vesi. Kes siis külmas mullivees sulistada tahab? Sellele organiseerisime küttekeha ja nüüd saab mõnusas +36-39 kraadises vees sulistada ja terassil õhtust süüa ja kokteile juua.
 • Cairnsis käisime ka korra. Plaan oli kiirelt päevaga ära käia, et tööarvuti ja meie buss hooldatud saaks. Läks aga nii, et pidime öö seal veetma ja isegi järgmise päeva lõunaks polnud keegi ei arvutit ega bussi isegi vaadanud. Nii saime lõpuks asjad küll korda, aga tagasi jõudsime alles järgmise päeva õhtuks. Väike paus tööst oli tegelikult mõnus. 🙂
 • Juunikuus olid meil siin kaks vabatahtlikku Saksamaalt. Kahjuks oli nende tööeetika päris nigel ja suhtumine üleüldiselt ebameeldiv, mistõttu oli meil neist rohkem kahju, kui kasu. Õnneks oli juunikuu vaikne. Nüüd on meil aga täismaja juulis ja augustis, mis tähendab non-stop töötamist. kui aega maha ei oska võtta. Õnneks on meil siin praegu ülimalt tore paar Belgiast ja samuti on tagasi noormees Taiwanist, kes ka maikuu siin veetis.
 • Madudega oleme nüüdseks mõnel korral ka kokku puutunud ja kahel korral on meie verandat külastanud üks mürgiseimatest – coastal taipan. Macheeted on meil õnneks käepärast ja ega nalja nendega pole – neist tuleb lahti saada, sest ühel taipanil on piisavalt mürki, et tappa 100 inimest.

Tööalaselt õpime iga päev nii palju, et seda kõike siin loetlema hakata muutuks ilmselgelt liiga pikaks ja igavaks. Naudime oma tööd täiega, muidu on päevad pikad ja vahel tuleb ette ka mitte nii toredaid kliente, aga samas teevad need head kliendid selle kõik tasa. Ja kokkuvõttes on kiiret aega ainult paar kuud aastas, ülejäänud ajal on vaikne. Ning kui tööpäeva lõpuks saab kuumas mullivannis päeva pingeid maandada, siis polegi rohkem vaja. Ikka ja endiselt naudime seda džunglielu, see on midagi väga teistmoodi ja erilist. 🙂

Ahjaa, Eesti piletid sai ka ära ostetud nind 3.-22.veebruaril olen kodumaal! Ei jõua ära oodata! Külmun ilmselt kringliks ainult. 😀

Natuke pilte ka:

Categories: Daintree, Queensland | Sildid: | 3 kommentaari

Navigeerimine

3 thoughts on “Tähelepanekuid džunglielust

 1. See on kindlasti üks väga eriline kogemu mis teile osaks on saanud. Väga tublid olete!

  • sirliniidas

   Oo jaa! Oleme v2ga 6nnelikud ja t2nulikud selle kogemuse yle!

 2. Kogemus ups

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: