Elu vihmametsas

Mis elu me siin keset dzunglit siis elame?

No alustuseks peab ära mainima, et mitte nii tiheda postitamise taga ei ole mitte laiskus, vaid piiratud Internet. Nimelt levib see meile siia satelliidi abiga ja selliseid teenusepakkujaid pole just mitte palju ning imelikul kombel on neti kiirus okei vahemikus 23.00 – 13.00 ning üliaeglane vahemikus 13.00 – 23.00. Muidugi jääb põhiline tööaeg just sinna hommikusse vahemikku ja kui oleks aega mõnusalt blogida, siis pole jälle netti – nokk kinni, saba lahti. 🙂

Kui nüüd töö juurde asuda, siis peale esimest kuud saab juba väiksemaid järeldusi ja kokkuvõtteid teha. Jõudsime siia 2.mai hommikul ja nädal hiljem majandasime juba omaette. Eelmine manageride paar leidis 24/7 üksteisega koos töötamist veidi paljuks ja nüüd on ka näha, et ilmselt oli see koht neile ülejõu käiv ja pigem meeldis neile konditsioneeriga tuppa peitu pugeda. Meid õpetasid nad kiiruga nii kuidas oskasid ja läinud nad olidki. Aga see selleks, nüüd on meil omajagu vigade parandust ja koristamist teha, seega igav meil ei hakka.

Daintree Wilderness Lodge asub 14 km Daintree jõest põhjapoole maailma kultuuripärandis asuvas Daintree vihmametsa ja rahvuspargi territooriumil. Tegu on ühega vähestest vihmametsa aladest Austraalias. Meist pool tundi põhjapoole lõpeb tee ära ja edasi on võimalik liigelda vaid maasturiga. Seega oleme üsna maailmast eraldatud – praam on avatud hommikul kella kuuest südaööni ja üks ots maksab $13.50(meie saime lõpuks oma aastased passid, kuna peame tihti jõge ületama, et lähimas linnakeses Mossmanis erinevaid asju ajamas ja ostmas käia). Siinsel alal asuvad enamasti erinevad majutuskohad ja restoranid, paar poekest ja üks tankla ning erinevad atraktsioonid – snorgeldamine, ratsutamine, erinevad jalutusrajad jms. Umbes 10 aastat tagasi oli see üks väga populaarne turistide sihtkoht, kuid praegu on näha, kuidas see koht on miskipärast turiste kaotamas. Omalt poolt ei aita kaasa ka kohalik valitsus, kes pigem propageerivad ööbimist ümberkaudsetes linnades tehes siia vaid päevaekskursioone.

Me asume Mossmani ja Wujal Wujal vahel

Me asume Mossmani ja Wujal Wujal vahel

Olles jõe ületanud avaneb täiesti imeline ja uus maailm, kus tee lookleb läbi vihmametsa, puud varjavad enamikes kohtades päikese, kiiverkaasuaride (ingl. k. cassowary) märgid ja lamavad politseinikud muudavad liikumiskiiruseks keskmiselt 60 km/h – sõidad ja vaatad ringi ning kujutad ette, kuidas Tarzan järgmise vääni küljes kiikudes üle tee lendleb. 😀 Tunnike sõitu ja tee saab otsa ning kui sealt maasturiga edasi sõita, saab ka vihmamets umbes teise tunni pärast otsa.

Meie töökoht (edaspidi lodge) on ehitatud kusagil 90ndate keskpaigas ja praeguse omaniku käes olnud viimased 11 aastat. Omanik on tore naine, kes elab ise Sydney lähedal. Ta on vahel ise ka siin kohapeal asju juhtimas käinud, aga enamuse ajast on siin olnud erinevad managerid. Kokku on siin 7 majakest, kus inimesed $350 eest ööbida saavad. Hinna muudab selliseks fakt, et me toodame kahe generaatori ja 12 patareiga oma elektrit (siinpool jõge tuleb kõigil leida alternatiivne elektriallikas), meil on oma bio-kanalisatsioonisüsteem ja me pumpame ise allikavett.

Lisaks turistidele jagame oma eluaset kiiverkasuaaride ehk cassowary lindudega, kes on tuntud oma agressiivsuse poolest, aga selle väite võin juba praegu ümber lükata. Tegu on metsiku isendiga, keda ei tasu, nagu teisigi metsloomi, torkima minna. Kuna aga kogu lodge on tõstetud maapinnast kõrgemale, siis loob see ideaalse keskkonna nende ägedate lindude jälgimiseks. 🙂 Natuke rohkem infot nende kohta leiab siit. Paljud meie külastajad sõidavad siia just selleks, et neid linde oma silmaga näha. Lisaks on siin maod, ämblikud, konnad, erinevad kukkurloomad ja närilised, linnud, putukad jne. Näha on palju!

Mida me siis täpsemalt teeme? Kogu koht on minu ja Isaaci majandada. Abiks on meil vabatahtlikud seljakotirändurid, kes tavaliselt iga kuu tagant vahetuvad. 4 tunni töö eest päevas saavad nad tasuta majutuse ja toidu. Tavaline päev näeb välja umbes selline:

  • 7.30 ettevalmistus hommikusöögiks
  • 8-9.00 hommikusöök külalistele – mina teenindan kliente ja aitan osade toitude valmistamisega (müslid, crossaintid, tee, kohv, mahlad), Isaac kokkab kuumi toite (omletid, munapudrud, pošeeritud munad jms)
  • 9-10.00 enda hommikusöök, koristus restoranis-köögis ja vastuvõtu ümbruses
  • 10.00 check out´id
  • 10 ja 14.00 vahel on koristusaeg, mil tuleb majakesed uuteks külalisteks valmis seada. Samal ajal on võimalus teha erinevaid remonditöid, kuna külalised on väljas või pole veel kohale jõudnud. Vahele sööme seal kusagil ka lõunat. Kui on vaiksem, siis proovin sel ajal ka paberimajanduse ja arvutitööga ühele poole saada, kuna peale 13.00 on nett jube aeglane.
  • 14.00 check in´de algusaeg ja vaikne aeg, mil suuremaid ja lärmakamaid töid enam teha ei saa. Tihti võtame siis natukeseks aja maha ja teeme omi asju.
  • 16.00-ks on selge kes ja kui mitmed külalised meie restoranis õhtustavad. Nad tellivad oma toidud enne kella nelja kindlaks kellaajaks 18 ja 20.00 vahel ja siis algab Isaaci ettevalmistus õhtusöögiks. Mina tavaliselt üritan näiteks kontorit koristada vms.
  • Umbes 17.30 ajal sean ma restorani ette ja olenevalt külaliste arvust saame 19.00-21.00 vahel õhtule.

Vabatahtlikud aitavad meid tavaliselt köögi koristusega, tubade koristuse ja lihtsamate ülesannetega, mille jaoks füüsiliselt alati aega ei jää.

Aga hetkel töö kutsub, seega jagan pildimaterjali ja naljakamaid seiku järgmisel korral! 🙂

Categories: Austraalia | Sildid: , , | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: