Kuhu ma jäingi?

Oleme nüüd oma uuel tööpostil, kuid vahepealsest on omajagu kirjutada, mistõttu palun kannatust – jutud tulevad järgemööda – aeglaselt, aga tulevad! 😀 

Märts, 2015,  Bali, Indoneesia lõpetuseks:

Kuna Kuta turgude ja šopinguga olime juba tutvust teinud ja piisavalt nänni oli kokku ostetud, otsustasime oma viimasel päeval sõita Kutast välja Bali kultuurikeskusesse Ubud’i. Sinna on kusagil pooleteisetunni autosõidu jagu maad ning kõige lihtsam on endale päevaks autojuht palgata, kes sind siis erinevate vaatamisväärsuste juurde viib ning kohti tutvustab. Nii saimegi hotelli juurest ühe juhiga kokkuleppele, et 50 dollari eest sõidutab ta meid terve päeva ringi, mis on üsna tavaline taks.

Esimeseks peatuseks oli hõbeda töökoda ja pood, kus sai näha, kuidas kohalikud hõbeeehteid teevad ning ostsime meiegi veidi ehteid, mis olid imeodavad. Edasi suundusime ühe templi juurde ning lõunatama traditsioonilisse Bali restorani. Kõhud täis jõudsime lõpuks kuulsasse ahvide metsa ehk Monkey Forest’isse, kus sai taaskord kinnitust fakt, et maailm on ikka väike, kui Katriniga (blogi siin) kokku põrkasin. 😛 Ahvid olid nunnud ja ka hirmutavad. Saime neid toita, aga liiga familiaarseks ei tasu nendega muutuda, muidu hammustavad. Pärdikud nähtud, sõitsime kassikaka kohviistandusse ehk nägime ära, kuidas käib Luwak kohvi tootmine ja töötlus. Luwaki nimeline loom sööb kohviube nimelt ja peale kehast väljutamist töödeldakse oad uuesti ning nii valmibki maailma kalleim kohv, mida ka meie kaasa ostsime. Kohv on väga hea ja väidetavalt kasseeritakse New Yorgis tassi eest 100 dollarit! Meie maksime 200g eest 70 AUD. Päeva lõpetasime riisiistandusi vaadates ja suundusimegi tagasi Kutasse, et lennujaama minna.

Lennujaamas oli jällegi tüütu nagu tavaliselt ja teistelegi teadmiseks, et Indoneesiast lahkuda, tuleb eraldi tasuda lennujaama maks, mis on 200 000 IDR inimese kohta. Öö veetsime lennates ja varahommikuks jõudsime Brisbane’i, kus peale mõnetunnist ootamist saime lõpuks Uus-Meremaa poole teele asuda.

Categories: Bali, Indoneesia | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: