10 päeva

Ja just täpselt nii läkski nagu ma eelmises postituses ennustasin – peale avaldamist meenus mulle teine asi, mida ma Tasmaania puhul igatsema võiksin jääda. Ärge seda nüüd valesti võtke, aga vahelduseks oli päris hea elada kusagil, kus pole suurte jõukudena esindatud Austraalia pärismaalased. Tasmaanias aborigeene peaaegu pole, ma olen vist siiani üht kodanikku näinud tänaval. Nii on päris turvaline tunne pimedas töölt koju jalutada, mida päris igal pool sedasi teha ei julgeks.

Meil on 10 päeva jäänud Launceston´is, ma ei suuda seda uskuda, et oleme nii lähedal minekule. Olen teid selle heietamisega ilmselt juba ära tüüdanud, aga nüüd olen juba elevil – reisipisik on ikka tugev ja ongi aeg puhkuseks. 🙂 Esmaspäeval on siin riigipüha, mis tähendab vaba päeva. Seega peale tänast on mul jäänud järgi 4 tööpäeva hotellis järgmisel nädalal ja 2 päeva pubis sel nädalavahetusel ja ongi nende kohtadega ühel pool!

Meie mõlemi töökaaslased ja tuttavad küsivad koguaeg, et millal siis lahkumispeod ja dringid teeme, aga kui nüüd lõpuni aus olla, siis me tahaks lihtsalt vaikselt minna. Keegi ei taha seda väga aga mõista. Mul hotellis on õnnestunud veidi siiski teiste lahkujate varju jääda, nemad teevad oma lahkumispidusid ja õhtusööke ja loodetavasti saan mina lihtsalt oma viimase tööpäeva teha ja ongi korras. 😀 Pubisse lähme järgmise laupäeva õhtul kella viieks kohale, et head aega öelda ja poole kaheksaks broneerisime endile ühes Tasmaania parimas mereandide resotranis laua, mis annab meile hea vabanduse lahkuda. 😀 Sellega peaks siis kõik ühel pool olema.

Eile, vahelduseks hostelis passimisele, sõitsime sisemaale ja käisime vaatamas Liffey Falls koskesid ning Great Lake järve, mis asuvad Launceston´ist 90km kaugusel. Eile oli sealkandis lund sadanud, aga õhtuks polnud selleks kuskil enam haisugi – ainult jube külm oli. 😀 Kosed olid üsna veevaesed, aga siiski saime ägedaid pilte jalutades läbi sõnajalametsa. Järve äärde jõudmise ajaks oli ilm tõmmanud nii pilve ja vihmaseks, et midagi väga teha polnud, aga vaated olid see eest ikkagi kihvtid – olime merepinnast 1200m kõrgusel. Tagasi koju sõites hüppasime läbi Deloraine´i pubist ja hostelisse jõudes vajusin jalapealt voodisse. Seniks kui enda fotosid pole veel üles laadinud, siin on kaks Internetist:

Great Lake

Great Lake

Liffey Falls

Liffey Falls

Telefoniga läks nii, et Telstra andis mulle uue sama mudeli telefoni, kuna ei olnud mõtet minu oma parandama hakata. Maksma selle eest ma ei pidanud, kuna garantii veel kehtib. Mulle sobib! 😀

Categories: Launceston, Tasmaania | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: