Snorgeldamas

Kolmapäeval võtsime kätte ja viisime Wilsoni esimesele pikemale sõidule, et näha, kuidas ta vastu peab ja kuidas sõita on. Ütleme nii, et pisivead on nüüdseks ilmnenud – maailma lõppu õnneks ei ole, ainult summuti (ma olen alati arvanud, et see on SUMBUTI, haha) vajab vahetust, sest see kipub madalamatel käikudel päris kõvasti plärisema.

Suundusime taaskord Hawley randa, kus paar nädalat tagasi kalal käisime ja meritähti pildistasime. Seekord oli meil enne jõule soetatud snorgeldamisvarustus kaasas, mis vajas enne Indoneesiasse minekut testimist ja lõpuks ometi oli merevesi piisavalt soe, et ei pidanudki krabikombel vett katsudes tagasi välja minema.

Algul võttis maski ja lestadega harjumine veidi aega, sest viimane snorgeladmiskogemus jääb minul vist 2008. aastasse. Isaac tundis end nagu kala vees ja siirdus kohe kivide ümbrusesse, et näha, kas sealt võib leida pāua-t (Uus-Meremaa nimetus) ehk abalone-t (ingl. k.) ehk eesti keeles merikõrvu. Tegu on väga väärtuslike merimolluskitega, mis on jõevähkide kõrval vaat et uusmeremaalaste rahvustoit. Lisaks on hinnatud ka nende karbid, mis meile vist rohkem tuntud on, kuna neist tehakse ehteid. Kiire googeldus andis vastuseks, et abalone kilohind oli 2008. aastal 40 USD ehk ca 35 EUR. Tasmaanias on abalone püügiks vaja vastavat luba, mida meil ei olnud, aga psst! mõned korjasime siiski, mis jäid lubatud suurusesse – üle 14cm laiuses. Vaene Isaac suutis oma käed ikka päris katki ja veriseks teha, sest neid on üsna raske kividelt kätte saada, tavaliselt tehakse seda vastava peitliga. Mina abalone fenomeni ei mõista, tegu on suhteliselt maitsetu ja kummise ollusega, aga väidetavalt seisneb tema võlu võimes ükskõik mille maitse omandada, millega seda koos valmistada. Snorgeldada ja ujuda oli aga ülimõnus! 🙂 Sain loodetavasti ka ägedat GoPro materjali sealt.

Kõik pildid Internetist:

Peale ujumist külastasime oma lemmikud Narawntapu rahuvsparki ja katsetasime oma uut fotokaamerat, mille siin mõned nädalad tagasi soetasime. Pildistasime vallabisid ja pademeloneid ning nägin ka esimest päris jubedat SUURT ämblikku vabas looduses – olen oma 2,5 Austraalias veedetud aasta jooksul kuidagi suutnud neist mööda käia, ptui, ptui, ptui…

Categories: Launceston, Tasmaania | Sildid: , , , , , | 4 kommentaari

Navigeerimine

4 thoughts on “Snorgeldamas

 1. Mai Kaaver

  Väga hea, et sa nii tihti kirjutad, sest muidu mul poleks midagi lugeda, üldiselt kirjutatakse nii harva 😀

  Lugedes sinu arvamust abalone’i kohta, siis ei näegi see eriti isuäratav välja ning samas ei mõista ma ka, miks on vaja kummist ollust süüa, isegi kui see omandab millegi muu maitse, kui ma võiks lihtsalt seda midagi muud süüa ilma kummise olluseta 😛

  Ma vist ei julge küsidagi, kui suur on sinu arust suur ämblik..

  • Mul vahel tööl sellised hetked, kus pole midagi teha ja siis olen veidi laisk ja ulakas ja kirjutan hoopis blogi, kuigi peaks minema ja uusi ülesandeid taga ajama. 😀 Aga jaa, kuna mulle meeldib ka blogisid lugeda, siis mõtlen, et peaks ikka tihti kirjutama – kui on millest kirjutada.

   Isaac seletas abalone-i fenomeni hästi, et suurema enamuse selle hinnast moodustab siiski pigem kõik muu selle juurde käiv – seda on raske kätte saada ja kogu see eksootilisus selle juures. Et see maitse ongi natuke nagu teisejärguline. Mina olin samal arvamusel, et võin ju tofut või mida iganes oma toidu sisse panna, mis samamoodi muude asjade maitse külge võtab. 😀 Aga jaa, ma eelistan ikka siis juba mereandidest sinimerekarpe või isegi austreid – vähemalt on maitset!

   Mul on ämblikust pilt ka, kui leian aega-mahti ja korralikku internetti, siis panen siia üles. 🙂

 2. Kas Sa seda videot oled näinud? Väga catchy tune: https://www.youtube.com/watch?v=wy_TB6onHVE

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: