Festivale 2015

Nagu juba mainitud sai, siis tõi Valentinipäeva nädalavahetus endaga kaasa Launceston´i kõige oodatuima suve suursündmuse, milleks on kolmepäevane veini-, toidu- ja muusikafestival Festivale, link siin. Launceston´i kolimisest saadik kuulsime, kui vinge ja ägeda festivaliga on tegu ja kindlasti peab minema. No hakkasime meiegi siis pingsalt Festivale´t ootama, mina veel lootsin töölt tasuta pileteid hankida, nagu kombeks on saanud. Seekord läks aga nii, et hotellist pileteid ei saanud. No mis seal ikka, olime valmis piletite eest maksma, kui aga tulid mängu tuttavad turvamehed, kes meile kaks tasuta pääset andsid. 🙂

Mida lähemale aga oodatud nädalavahetus jõudis, seda nutusemaks muutus ilmateade. Ei väsi siiani kordamast, et Tasmaania suvi meenutab hirmsasti Eesti oma – praegused kuumalained vahelduvad 14-17 kraadiste vihmapäevadega. Nagu nimme oli reede õhtu mõnusalt sume ja pilvitu ning öösel kella 2 ajal hakkas sadama, mis ei lakanud kuni laupäeva pärastlõunani. Kirusin ikka sajaga laupäeva hommikul ärgates seda ilmataati, aga meie puhul oli ainsaks sobivaks päevaks ikkagi laupäev, kuna Isaac oli oma töögraafiku just sedasi sättinud. Ootasime kuskil kella kolmeni, kui sadu oli veidi vaibunud ja seadsime sammud City pargi poole.

Algselt oli olukord festivalil ikka päris nutune – kõikvõimalikud varjualused olid inimestest pungil ja suured alad laudade-toolidega tühjad, sest kes siis vihma käes ikka istuda tahab. Tegime alale ringi peale, vaatasime kust mida süüa-juua tahaks ja jõudsime järeldusele, et ega vist väga ei tahagi, kuna hinnad ajasid südame pahaks kergelt öeldes. Päris täpselt meeles pole, aga panen kirja kuhu kulus meie raha:

 • 2 x suur latte $10 / 6,82EUR (siiani parim kohv, mida siin saanud oleme)
 • 2 x hot dog/burger $22 / 15EUR
  • Esimese pooltunniga olime kulutanud üle 30 dollari…

Olles suure nälja kustutanud, otsustasime ikkagi olukorda nautida nii palju kui võimalik ja kahe kuiva tooli leidmisel parkisime need lava ette, et muusikat nautida.

 • 2 x sangria kokteil $12 / 8,20EUR
 • 2 x viski/kreemilikööri kokteil ca $15 / 10,23EUR

Vahepeal nägime sõpru-tuttavaid, kellega juttu puhusime ning lõpuks otsustasime proovida erinevaid snäkke, et ära maitsta mida head-paremat pakutakse.

 • 1 x Tempura seente väike maitsmistaldrik $5 / 3,4EUR (taldrikul oli äkki 5 seent?)
 • 1 x väike sinimerekarpide maitsmistaldrik Prantsuse kastmega $8 / 5,5EUR (mõlemad saime vist 4 karpi)
 • 1 x kohalik Tasmaania sõõrik šokolaadiga ca $8 / 5,5EUR (mitte üldse oma raha väärt)
 • 2 x juustukook pulga otsas $10 / 6,82EUR (mina polnud fänn – polnud ei liha ega kala – magus mass pulga otsas, mis polnud ei jäätis ega ka kook)

Lõpuks mõtlesin, et prooviks ka mõnda veini, aga see plaan läks luhta, kuna veini ostmiseks tuli lunastada $6 maksev Festivale plastmassist veiniklaas, mida ma keeldusin tegemast. Teadsin tegelikult küll, et selline diil on, aga ei oodanud päris, et mitte ühestki veiniputkast ei saa ilma oma klaasita veini osta. Seetõttu tulevad paljud eelmise aasta klaaside või päris oma topsidega kohale. Läksin tagasi tex-mex telki.

 • 1 x maasika daquiri $6 / 4EUR
 • 1 x valge šokolaadi brownie ca $9 / 6EUR

Lõpuks oli aeg nii kaugel, et Isaac pidi hakkama tööle minema ja mina otsustasin ka lahkuda, kuna ei näinud raha raiskamisel rohkem mõtet.

 • 1 x suur latte Isaac´ile $5 / 3,4EUR
 • 1 x sangria (seekord polnud see üldse nii hea, kui enne – pidin pingutama, et tops lõpuni juua) $6 / 4EUR
 • 1 x pitsa (koju õhtusöögiks, kuna kere oli endiselt hele) $12 / 8,20EUR

Kokku: $128 ehk ca 88EUR – parema meelega oleks kuhugi õhtust sööma läinud selle raha eest. 🙂
Kui me oleks pidanud ka piletite eest maksma, oleks kogu summa olnud $40 kallim. Säästetud piletiraha eest käisin koduteel poest läbi ja ostsin pudeli kohalikku veini $24 eest. Hostelisse naastes leidsin köögi riiulilt Festivale veiniklaasi – oleks pidanud enne minekut sealt läbi käima. 😀

Eks suur osa festivali meeleolust kadus ilma nahka, õhtuks klaaris küll ära, aga selleks hetkeks polnud enam isu. Arutasime, et kui oleksime täiel rinnal festivali nautima läinud, siis peaks rahakott puuga seljas olema, aga eks see vist igal suuremal üritusel viimasel ajal sedasi… Nüüd on igatahes käidud!

Categories: Launceston | Sildid: | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: