Ameeriklane, kanadalane, iirlane või hoopis hollandlane?

Juhtus nii, et sel nädalal polnudki mul ühtegi vaba päeva, kuna lubasin täna Shamrock’is tööl olla. Täna on nimelt AFL Grand Final ehk Austraalia jalgpalli finaal, kus selgus tänavune meistriliiga tšempion. Ehk et oodati väga kiiret õhtut, kuid läks hoopis vastupidi ja nii olingi üksi tööl ja teine tüdruk õppis hoopis baari ülesandeid. Ja tegelikult loogiline ka, miks kiire polnud – kõik inimesed olid kas a) spordibaarides või b) õlled avati juba hommikul ja grill pandi susisema lõuna paiku ning kella viieks, kui mäng läbi, olid kõik juba kutud. 🙂 Selle aasta meistriks tuli Hawthorn klubi ehk Hawks, kes on küll Melbourne’st, kuid kelle koduväljak asub ka Launcestonis, mistõttu on terve linn nende värvides pidevalt. Ühe õige austraalase jaoks on tegu vaat et riigipüha väärse päevaga ja ilmtingimata tuleb mingile meeskonnale tulihingeliselt kaasa elada ja vähemalt üks õlu ära juua teleka ees. Me olime väga mittepatriootlikud selles osas: ma käisin hommikul trennis ja olin terve päeva kaine ja mängu lõppu juhtusin nägema puhtjuhuslikult tööl. 😀

o

Finaalis olid vastamisi Hawks & Sydney Swans.

Trennis käisin Fernwood klubis, kuna mul oli sinna tasuta pääse ja mõtlesin järgi proovida. Tahan juba ammu mõne spordiklubiga liituda, kuid pole aega ja mahti olnud asja korralikult kätte võtta. Valisin alustuseks vana tuttava BodyBalance’i, kuid pidin kahjuks pettuma. Ei tea, kas asi oli hetkel käimas olevas kavas või treeneris, aga ei olnud sellist mõnusat feelingut seal. Lisaks on liitumistasu ja nädalamakse päris kõrge, mis rahakotiraudasid nii lihtsalt avama ei pane. Mulle pakub hetkel hoopis rohkem huvi kodule lähemal asuv klubi, kus on ka basseinid ning tundub, et tasu isegi väiksem. Lähen käin seal varsti uurimas.

Minu inglise keele aktsent kõlab üsna ameerikalikult, mida tean isegi, kuid just viimasel ajal on see kuidagi paljudele kõrvu jäänud ja eriti uues töökohas arvavad kõik, et olen kas USAst või Kanadast pärit. Sekka olen kohanud siin ja seal inimesi, kes pakuvad, et olen iirlane ning vahel ka hollandlane. 😀 Täna sai tööl kokk suure üllatuse osaliseks, kui kuulis, kust ma pärit olen. Ta arvas automaatselt, et olen kiwi, kuna Isaac ju on ja et aktsent on külge jäänud, kuna olen näiteks USAs elanud. (M ise on Aafrikast, ema sealt pärit ja isa ameeriklane.) Hiljem kööki minnes ei jõudnud nagu kohe kohalegi, aga kõlaritest tuli eesti keelne muusika. Teritasin ikka pikalt kõrva, kuniks eristasin Põhja-Tallinna “Lähen ja tulen” sõnad. 😀 Olin nii üllatunud, tuli välja, et kokk M oli nii vaimustuses sellisest riigist nagu Eesti, et kohe Googeldas meie kohta ja pani Eesti muusika mängima. 😀 Mul tuli soe tunne sisse kohe sedasi. 🙂 Soovitasin talle The Sun’i ka ja kuulas seda hiljem päris pikalt. Vot selline seik.

Categories: Launceston | Sildid: , , , | 7 kommentaari

Navigeerimine

7 thoughts on “Ameeriklane, kanadalane, iirlane või hoopis hollandlane?

 1. Maris

  Nii lahe! ma ka kuulan põhja tallinna, kui koduigatsus peal- alati paneb naeratama 🙂

 2. Kas salaja vaatasid ka mängu? Kahju, et Eestis ühtegi sellist spordiala pole. Kõige lähemale vb saab korvpallifinaal.

  • sirliniidas

   Nägin vaid lõppu, kuna töötasin restorani poolel ja seal pole telekat.

   Võib-olla ka World Cup, kui veel Eesti ka seal oleks.

   • Ma ei tea, kuidas üldised tendentsid on, aga suusatamise temaatika (OM/MM/EM) on suht ükskõikseks vajunud nagu ka autoralli WRC niipea, kui eestlased on väljas. Samas jalka EM/MM vaataks ikka.

 3. Ja mina arvasin, et Sul on briti aktsent…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: