Töö- ja kohvijuttu

Tundub, et tegin midagi eelmisel nädalal toimunud tööintervjuul (loe siit) õigesti, kuna täna sain e-maili, et nad on nüüdseks mõlemad soovitused kätte saanud (üks Esperance’st ja teine Eestist!) ja tahaksid minuga homme uuesti kokku saada, et arutada minu viisa olukorda. Viisa avalduse esitamisest on möödas nõks üle kuu, mis tähendab, et 2 kuud võib vabalt veel minna. Minu Working Holiday saab 18.septembril läbi, kuid siis lähen automaatselt Bridging Visa A peale, millega kaasneb samamoodi 6 kuuline piirang töötada ühe tööandja juures. Ja siis peaks ükskord ka partnerviisa vastus tulema, mis loodetavasti on positiivne. Pole ausalt öeldes isegi väga arvestanud sellega, et nad mulle seda anda ei tahaks, kuna dokumendid on kõik korras ja tõendeid on küll ja veel. Ptui, ptui, ptui üle vasaku õla muidugi. 🙂

Olen nüüdseks teinud 5 vahetust Irish’i restoranis Shamrock, kus töötan igal teisipäeval. Põdesin algul päris palju, et kuidas ikka hakkama saan, kuna ettekandja kogemus ju sisuliselt puudub. Õnneks kadus see hirm juba peale esimest vahetust, kuna tegu on ikka küllaltki väikese restoraniga ja läbikäidavus (eriti teisipäeviti) on väga minimaalne. Olles terve täiskasvanu ea klienditeeninduses töötanud, ei olnudki väga midagi uut õppida ehk vaid mõned põhitõed ja antud koha süsteemid. Esimese vahetuse õppisin koos E-ga ning peale seda olengi juba üksi olnud. Muidu ongi alati 1 ettekandja tööl, reede ja laupäeva õhtuti 2. Võrdluseks, Pier’i bistroos oli tavaõhtutel minimaalselt 3 (lõuna ajal 2), N-L vähemalt 5 tüdrukut, vahel ka 6. Minu vahetused on olnud VÄGA vaiksed, esimesel nädalal 1 klient!, sellest järgmisel 2, siis 4 ja täna koguni 12. 😀 Restoran pole vist aga kunagi nii puhas välja näinud. 😛

Puhtusest rääkides, siis siin miskipärast pole sellele väga kuskil rõhku pandud. Ei Manhattan’is ega Irish’is võta õhtune koristus kauem, kui 10 minutit. (Suuruselt ei saa kohta Pier’iga võrrelda, aga isegi seal võttis ühe baarisektsiooni sulgemine korralikult tehes VÄHEMALT 20 minutit.) Sprei ja lapiga käiakse tööpind üle, midagi ei kuivatata ning aa, et baarileti ja lauad peaks ka puhtaks pühkima?!

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Nimelt on end restoranis mugavalt tundma hakanud rotid! Isaac leidis eile ühe laua pealt toidujäänuseid nosimas, kuna E oli kella kukkudes minema läinud ja viimased kliendid polnud oma sööke veel lõpetanud sellel hetkel. Köögis olid prügikastid välja viimata ja paljud karbid ilma kaanteta, toit lihtsalt söömist ootamas. Pole ime, et rottidele seal meeldib! Kokk S, kes seal ainult teisipäeviti töötab, ütles, et hommikune vaatepilt tööle tulles oli lihtsalt rõve. Ta silmas ka üht isendit trepi alla jooksmas. Sellest ei jäänud veel väheks. Restoran on kahetasandiline, alumine korrus nn keldrikorrusel. Liikusin täna klientide järel trepist üles ja nägin ka mina silmanurgast rotti taaskord trepi alla jooksmas. Hoidsin hinge kinni, et kliendid seda ei märganud. Õnneks mitte..

Ei tohiks seda siin sedasi kirjutada ilmselt, aga see on lihtsalt uskumatu, kuidas paljud asjad seal ikka lonkavad! Terviseinspektsioon sadas mõned nädalad tagasi sisse ja see nimekiri, mis seal koostati oli ikka päris pikk. Anti kuu aega, et vead parandada, aga ma pole siiani ühtegi muutust näinud. Väidetavalt juhtus sama aasta aega tagasi. Kaua nad huvitav pikendust saavad, enne kui koht suletakse?! Tundub aga, et kedagi väga ei huvita.

Positiivsematel teemadel, panin end kirja kohvikoolitusele, et õppida korralikult kohvi tegema. 🙂 Pole mind keegi kunagi õpetanud ja pole vajadust ka enne olnud, kuid nüüd nagu oleks vaja, kuna nii Manhattan’is kui Shamrock’is serveerime kohvi ja ei viitsi iga kord selle peale lootma jääda, et küll keegi teine on, kes oskab. Lisaks olen ammu selle vastu niisama huvi tundnud, niiet miks mitte. Seega 1. ja 2.septembril saan ka korraks jälle koolilaps olla, mõlemil päeval 3 tundi. 🙂 Kursuse maksumuseks tuli $235 ja lisainfot saab siit.

pic4

Categories: Launceston | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: