Ei karda äikest ja vastutuult..

Me saime omale kodu! 🙂 Juba teisipäeval sain kõne, et meie paberimajandus on kõik jonksus ja soovitused suurepärased. Kolmapäeval käisime üürilepingut allkirjastamas ja järgmisel kolmapäeval saame sisse kolida, kuna hetkel on vana üüriline seal veel sees. Tegemist on kesklinnas City pargi kõrval asuva kahekorruselise ridaelamuboksiga, alumisel korrusel avatud köök ja elutuba ning ülemisel 2 magamistuba ja vannituba. Kogu mööbel ja kõik eluks vajalik tuleb kohaga kaasa, seega ise midagi ostma ei pea – koli ainult sisse! Tööle on ainult 10 minutit jalutada. Olen väga rahul ja ei jõua ära oodata, et siit tikutopsist välja saaks!

Kes tahab meile kirjutada-joonistada, siis uus aadress on järgmine:

14/39 Lawrence Street
Launceston
7250
Tasmania
Australia

Isaac arvas, et nüüd peaksin kindlasti siia ka ära märkima, et Kalevi šokolaad on kõigilt enamgi kui oodatud. 😀 Et pole nagu ammu maiustada saanud sellega.. Ja külla ootame ka muidugi!

Oma nädalavahetuse ehk kolmapäeva ja neljapäeva otsustasime veeta kusagil mujal, kuna siin toas passides hakkab vaikselt hulluks minema. Lisaks kahtlustame, et ei ole see ka meie tervisele hea, kuna tundub, et majas möllab hallitus ehk black mold ja koguaeg on liiga niiske ja rõske – katus laseb vihma läbi ja seinad “higistavad”.

Kuna ilm on esmaspäevast alates olnud tormine, siis mõeldud-tehtud, broneerisime endale mullivanniga hotellitoa Cradle Mountain mäe otsas, et veidi lõõgastuda. 🙂 Tee mäkke võtab aega kuskil 2 tundi, võimalik on sõita mööda sirgemat ja igavamat teed või üle mitme väiksema mäe – me muidugi valisime selle huvitavama ja adrenaliinirohkema tee. 🙂 Vahepeal peatusime ühes armsas poekeses, kus degusteerisime ja ostsime kaasa fudge’i ehk suhkrust, võist ja piimast/koorest valmistatud pehme maius (Google Translator annab vasteks “koorekompvek”, lisaks ka “pläma” või “sepitsus” :D). Veetsime õhtu vannis mõnuledes ja voodis telekat passides ning lootsime, et tänaseks on ilm paranenud, et saaks ümbruskonnas ringi ka vaadata.

Täna hommikul ärgates oli tuul veel tugevam kui enne ja vihma sadas külgepidi taevast alla. Oli selge, et ringi jalutamisest midagi välja ei tule. Tegime peale hommikusööki tiiru hotelli fotogaleriis ja alustasime tagasisõitu. Siis hakkasime alles päriselt aru saama, kui hullu tormiga on tegu. Puud ja oksad olid igal pool teel, mistõttu pidime mitu korda peatuma. Kaks korda pidime otsa ringi keerama ja leidma alternatiivse tagasitee, kuna puu oli lihtsalt keset teed ja ei saanud ei üle ega ümber. Lisaks olid alla pudenenud elektriliinid või isegi postid ning üleujutused hakkasid samuti teedeni jõudma. Me jõudsime kuskil 3 tunniga tagasi ja siis uudiseid lugedes selgus, et paljud maanteed on suletud, koolid on samuti suletud, elektrit pole paljudes kohtades, tuul on tugevusega 100-110km/h, Austraalia peaminister ei saanud Launceston’i lennujaamas maanduda ning üks naine on tormi käigus hukkunud. Oleme õnnelikud, et turvaliselt tagasi jõudsime!

20140731_115541 20140731_122919

Categories: Launceston, Tasmaania | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: