Esmamuljed Tasmaaniast

Reede hommikul saabusime kell 6 Devonport’i, Tasmaaniasse. Laevast väljusime alles kella 7 ajal, kuna autod lasti välja erinevate tekkide kaupa. Enne teele asumist tuli taaskord läbida karantiinipunkt, mis tähendas järjekordset ootamist. Ühel hetkel märkasin silmanurgast midagi auto esiklaasil liikumas. See miski oli tennisepalli suurune Huntsman’i ämblik. Nägin seda esmalt vaid korraks ja ei saanud ühtegi sõna suust. Isaac märkas seda vaid silmanurgast ja ei tahtnud mind väga uskuda. Järgmisel hetkel oli ämblik aga tagasi ja seekord otse Isaac’i nina ees. 😀 Olime mõlemad kergelt öeldes paanikas, kuna ei meeldi meile kummalegi ämblikud ja mina polnud enne nii suurt näinud. Tiksusime vaikselt kontrolli poole, kuni oli meie kord. Sealne töötaja naeris ja lükkas ämbliku meie palvel auto pealt maha. Jälle näidati taskulambiga tagaistmele ja pakiruumi ning võisime oma teed jätkata.

Meie, varahommikusest ämblikušokist toibumas :D, hakkasime Launceston’i poole sõitma. Meil on aga selline tore GPS seade, mis armastab meile teha eksursioone kohtades, kuhu normaalsed inimesed ei läheks. Nii me õigest teeotsast möödusimegi ja algas käänuline ringreis põldude vahel. Olin armunud esimesest silmapilgust! Teed on kitsad ja käänulised, mäed igal pool, kõik on roheline – mis siis, et puud on raagus, jõed-järved ümberringi. Keerasime spontaanselt sisse ühte rahvusparki, mis oli veel varastel hommikutundidel täiesti inimtühi, ainult wallabid ja kängurud ning mingid imelikud linnud tatsasid seal ringi, jõid porilompidest ja ei lasknud meist ennast häirida. 🙂 Olime väga õnnelikud, et õige tee kaudu ei läinud. Õnneks on Isaac sellistel teedel sõitmisega harjunud, kuna Uus-Meremaal on need veel käänulisemad ja kõrgemal. Küll aga ei harju keegi kunagi rekkaga, mis 80km/h võtab 90-kraadise kurvi ja otse Sulle vastu sõidab, poolenisti kraavis. 😀 Meil õnnestus õnneks õigel ajal seisma jääda, muidu oleks päris kurvalt lõppenud see sõit.

Launceston’is olime omale broneerinud esimeseks kolmeks ööks apartmendi kaheinimese mullivanniga, et reisist välja puhata ja sisse elada. Hind oli väga soodne, võrreldes millega harjunud oleme ja asukoht kesklinnas, miks mitte! Jalutasime ringi, leidsime oma lemmikpagariäri (kus oleme nüüdseks igal hommikul käinud :D) ja avastasime City Park’i, kus elavad ahvid. Näpuga kaardil järge ajades astus ligi üks vanem naisterahvas ja andis nõu, kuhu minna ja mida teha. Paar minutit hiljem liitus üks härrasmees, kes jagas omapoolseid soovitusi. Mõlemad olid nii avatud, sõbralikud ja ülevoolavalt külalislahked, et tundsime end eriti antisotsiaalsetena. 😀 Sellised pidavat aga Tasmaania inimesed olema. 🙂

Laupäeval käisime läbi infopunktist ja suundusime Launceston’ist välja, et minna ühele ilusale metsarajale kõndima. Sealses pargis on võimalik puude vahel turnida, umbes nagu meil seikluspargis Otepääl ja Nõmmel või segway-dega samadel radadel ringi tiirutada. Me valisime jalutamise, kuna hetkel on kolimise tõttu jooksmisesse paus tekkinud ja on vaja end taas liigutama hakata. 🙂 Lõunatasime ühes armsas väikelinnas, mille lähedal käisime koskesid vaatamas. Tagasi Launceston’i oli kuskil 20km, kuid läksime 100km ringiga, et ümbruskonda avastada. See oli üks järjekordne õige valik, kuna see tee läks üle suure mäe, mis tähendas pidevaid 25km/h U-kurve ja üles-alla sõitmist kõrvad lukus. Täielik adrenaliin, eriti kui autod vastu tulevad. 😀 Tippu jõudes oli vaade imeline.

Olen oma kirjutamise ja postitamisega veidi ajast maas nüüdseks (eelnevad postitused on varem arvutisse kirjutatud), peamiselt Wifi parooli puudumise pärast The Irish’is, kus esmaspäevast oleme elanud. Hetkel viimistlen oma viisataotlust raamatukogus, et see täna posti panna. Loodetavasti jõuan lähipäevil blogiga järjele. 🙂

Categories: Launceston, Tasmaania | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: