Geocaching ehk Geopeitus

Et oma päevi mitte raisku lasta, oleme Isaac’iga hakanud igapäevaselt kõndimas käima, et majas mitte päris ära kopitada. Meie tavapärane ring jääb nii 4-5km kanti ümber kohaliku spordi- ja staadionikompleksi. Ühel päeval jalutades sattusime arutama erinevate välistetegevuste üle ning mainisin, kuidas Kosel sai noorsootööga seoses paar korda GPS orienteerumist harrastatud. Isaac teadis mainida veidi teistmoodi versiooni sellest, kus küsimustele vastamise asemel on ära peidetud “aare”, mis leida tuleb ja mängu saab mängida igal ajal ja pea igal pool. Sel päeval jäi see kõik vaid jutuajamiseks.

Kaks päeva hiljem postitas üks minu Esperance’i tuttav Facebook’i pildi ja väikese jutukese mainides “aarde” leidmist ja tegevust, milleks Geocaching ehk eesti keeles Geopeitus. Klikkasin jagatud lingile ja kiirelt sain aru, et tegu oli just selle tegevusega, millest Isaac rääkinud oli. Kuskilt mälusopist koitis midagi ka mulle endale, aga olin väga üllatunud, et sellest rohkem midagi ei teadnud. Olen ikka täielik nohik, aga sellel hetkel olin täiesti sillas, et nii vägeva hobi avastasin. 😀

Millega tegu? Kes, nagu mina :), ei tea, millega tegu, siis siin on teile kirjeldus:

“Geopeitus on GPS-seadmeid kasutav, välitingimustes mängitav aardeotsimismäng. Osalejad navigeerivad GPS koordinaatide järgi kohale ja püüavad seal peidukohast aardekonteinerit leida.”

Aare on ära peidetud teiste Geopeituse mängijate poolt, kes on siis aarde asukoha koos koordinaatidega geocaching.com lehele postitanud koos kirjelduse ja vihjetega, kuidas seda leida. Aarded on tavaliselt anumad (plastikkarbid näiteks), kus sees on logiraamat, kuhu oma leid üles kirjutada ja väikesed meened, mida teised Geopeituse mängijad sinna jätnud on. Aarde leides võib sealt midagi võtta, aga asemele tuleb ka midagi jätta. Mõnikord on leiud nii väiksed, et ruumi on vaid pisikesele logiraamatule; sellisel juhul meenete vahetamist ei toimu. Samuti saab oma leiu ära märkida ka geocaching.com lehel koos kommentaaridega. Mängimiseks on vaja GPS-seadet või lihtsalt rakendus alla laadida oma nutitelefonisse nagu mina seda tegin. Rohkem infot koos videotega leiab Geocaching’u lehelt.

Ma olen nüüd vaikselt üle nädala sellega tegelenud ja leidnud kokku 4 aaret. 🙂 Nendest 3 on olnud plastikanumad, kus väikesed meened sees ja viimane, täna Isaac’i leitud, oli vaid väike plastikkarp, mille sees oli pisike logiraamat.

Meie jaoks suurim pluss selle tegevuse juures on põhjus minna avastama kohti, kuhu muidu ei satuks. Enamasti on aarded peidetud ilusate vaadetega kohtadesse või mõnusate jalutusradade lõppu jms. Ümber staadioni jalutamine muutus üksluiseks, kuid nüüd jätkame ikka oma ringi, aga kombineerime juurde tavaliselt ka ühe leiu igasse päeva. Nii avastasime ühe kihvti raja ümber järvede, kus kahel korral käisime, kuna esimesel korral oli liiga pime juba, et aaret leida. Mõlemil korral nägime väga lähedalt kängurusid, erinevaid linde ja imeilusat päikeseloojangut ning meil polnud aimugi, et selline koht olemas on. 🙂 Eile võtsime õnge kaasa ja samal ajal, kui Isaac kala püüdis läksin mina aaret otsima.

Esperance’i ümbruses on kuskil 20 aaret peidetud, seega avastamist veel jagub. Maailmas on neid kokku üle 2 miljoni! Vaatasin järgi, et ka Eestis tegeletakse sellega päris aktiivselt. 🙂 Mina igatahes soovitan soojalt – mõnus väline ajaviide, mis muudab tavalise jalutuskäigu veidi huvitavamaks ja ei maksa midagi. 😉

Categories: Esperance | 6 kommentaari

Navigeerimine

6 thoughts on “Geocaching ehk Geopeitus

 1. Ma just otsisin firma suvepäevadeks ägedaid tegevusi ja vaatasin, et isegi Oxforell ja Paunküla puhkekeskused pakuvad sellist teenust, aga hullu nutsu eest – 284 €!
  Tänks äppi sheerimast, ma just tirisin ja näen, et mu töömaja kõrval on TEERULL esimeseks aardeks 😀 hahaha

 2. sirliniidas

  Maksin kuskil 9 AUD-i äppi eest, upgreidida saab vist $10 eest, aga ei näe mõtet hetkel.

  • a okei, meil tasuta 😀 Ja sain poindile ka pihta nüüd, et see ei näitagi a la teises linna otsas olevaid aardeid, ise liigeldes tekib neid ikka vastavalt juurde. Seega pole ka seda tasulist tarvis 🙂
   Tänks infi eest igaljuhul 😉

   • sirliniidas

    Jep. Ja peaks olema, et kui sisestad piirkonna või koha seal kodulehel arvutis, mitte telefonis, siis näed kõiki seal asuvaid aardeid. 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: