Austraalia – paberimajanduse paradiis

Olen juba enne seda vist maininud, aga siinmail võib vahel ikka päris hulluks minna, kui kuskil asju vaja ajada – olgu see siis arsti juures, kohalikus omavalitsuses või koju telefoni- ja Internetiühendust tellides. Just viimasega on seekord meil peavalu. Helistasime 8.novembril (kui mitte isegi varem) Telstra-sse (nagu Eestis Elion), et saaksime omale koju Interneti- ja telefoniühenduse ning Foxtel’i (ehk siis tasulised kanalid – tavaantenniga on ca 20 kanalit tasuta). Esimesel korral istus Isaac hea tund aega telefoni otsas, enamuse sellest ajas muidugi oli ta ootel. Kõne lõpuks oli igatahes tehniku aeg kokkulepitud ja kuupäevad paigas, mil kõik teenused toimiva hakkavad. Jõudis siis kokkulepitud päev kätte, aga keda ei tulnud, oli tehnik. Helistasime siis uuesti Telstra-sse ja seekord istus Isaac vist 2 tundi telefoni otsas ja kokkuvõttes tuli kõik otsast peale kokku leppida, sest keegi kuskil ajas midagi sassi ja valed kuupäevad olid kirjas. Eelmine nädal mööduski ülepäeviti nendega telefoni otsas, samal ajal tulid meile postkasti kirjad, mis tervitasid meid uute teenuste kasutajateks, kui reaalselt ei olnud meil mitte ühtegi teenust.

Täna jõudis siis kätte päev, kui tehnik lõpuks kohale jõudis ja telekaühenduse paika pani. Tuli ja läks põhimõtteliselt. Hakkasime siis ise Interneti- ja telefoniühendust seadistama. Ma pole mingi IT-spetsialist, aga ruuteri ühendamisega olen ikka hakkama saanud küll. Seekord aga ei õnnestunud see miskipärast ja no uurisin siis neid kirju, mis saadetud olid ja lõppkokkuvõttes selgus, et nad saadavad meile oma ruuteri vist postiga koju alles 22.novembriks, mil ka siis Internetiühendus aktiveeritakse. Täpselt muidugi keegi ei tea, isegi praegu, mil Isaac juba teist tundi telefoni otsas on taaskord. Proovisin ka telefoni ära ühendada – kaabel ja juhe seina ja peaks nagu kõik olema, aga kus Sa sellega?! Tuleb välja, et maaliinis on kusagil mingi viga ja seda proovivad nad nüüd telefoni teel parandada, homseks pidi korras olema.

Kokkuvõttes on kogu see ettevõtmine meilt nii palju närvirakke kulutanud ja ka telefoniarvet, et mina kirjutan küll ühe korraliku kaebuse neile, kui see asi ükskord lahendatud saab. Kaua võib?! 😀 Kahjuks või õnneks olen harjunud Eestiga selliste asjade korral, et asjad saavad siis aetud, kui lubatud üldjuhul ja netiühenduse saamiseks ei pea üle oma varju hüppama.

Muidu läheb hästi.. Töö-kutsikas-töö-kutsikas käib meie rutiin ja pole ammu nii väsinud olnud ausalt öeldes. Aga hetkel õnneks käsil 2. vaba päev ning patareid saavad taas täis laetud. Isaac tegi üllatuse mulle täna ja broneeris õhtuks Loose Goose’s laua, et saaksime veidi lõõgastuda. 🙂 Töömaastikul midagi erilist ei toimu – veidi draamasid oli eelmisel nädalal, aga nüüd jälle kõik tavarütmis tagasi.

Nüüd sain südame puhtaks räägitud (kirjutatud), järgmise korrani! 😀

Categories: Esperance | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: