Suured koerad, väiksed koerad, kutsikatel kellad kaelas…

Nagu paljud Facebook’i vahendusel juba teavad, siis olime kaheks päevaks koeraomanikud. 🙂 Algas asi esmaspäeva öösel, kui kella kolme ajal kuulsin, et keegi kraabib välisukse taga. Ajasin Isaac’i vaatama, et kes seal on ning ukse avades jooksis hirmunult sisse pisike koerake. Tegi teine tubadele tiiru peale ja jooksis minu külje alla ning sealt enam ei lahkunud. Näha oli, et teda on halvasti koheldud, kuna saba oli koguaeg jalge vahel ja värises hirmsasti. Vaatasime Isaac’iga üksteisele otsa ja oli otsustatud, et tagasi õue me teda küll visata ei saa ja jätame ta ööseks meile. Söötsime pisikesel kõhu täis ja läksime magama ära, et ta hommikul varjupaika viia. Algul oli päris raske teda voodist eemal hoida, kuna ta polnud absoluutselt nõus minust eemal olema. 😀 Lõpuks saime ikka kaubale, et magab voodi kõrval maas minu teki peal. Aegajalt pidin teda paitama, kui nutma hakkas, siis rahunes maha.

Teisipäeva hommikul panime Facebook’i Esperance’i lehele koera pildi üles, lootuses, et omanik seda näeb ja võtab ühendust. Isaac läks poistega kalale ja mina jäin koera valvama. Üsna kiirelt saingi kõne “omanikult” ja pidi pärastlõunal koerale järgi tulema. Natuke imelik tunne jäi sisse sellest kõnest ja hiljem tuligi välja, et tegu oli tüngakõnega – kuna Jason laadis selle pildi sinna lehele üles, siis nägi seda üks ta sõpradest ja mõtles, et teeb talle lolli nalja, kuid ehmus ära, kui hoopis mina telefonile vastasin. No igatahes, selleks hetkeks oli varjupaik kinni ja tuli kuts ka teiseks ööks meile jätta. Ausalt öeldes, polnud meil selle vastu midagi. 🙂 Ostsime talle kaelarihma, et ta veidi pikemale ringile jalutama viia, kuna meil maja ümber väga muru ega põõsaid ei leidu. Jalutuskäik oli algul päris kole, kuna koer polnud absoluutselt harjunud rihma otsas käima või on tal sellega ainult halvad seosed. Olime õnneks kannatlikud ja meie töö kandis vilja, sest peale 15 minutit saime ta enam vähem korralikult jalutama – ta püsis koguaeg meie taga küll, aga vähemalt ei tirinud enam ja polnud paanikas.

Treening kandis vilja ka mulle sülle hüppamise osas. Nimelt saime ta sellest kombest päris kiirelt välja, pakkudes talle kompromissiks võimaluse pikutada mu tekil mu jalgade kõrval maas. Sain isegi paar korda toas ringi käia, ilma, et ta mulle kohe oleks järgi jooksnud. Ilmselt oli suurest jalutamisest piisavalt väsinud. 🙂 Maja ees saime ilusti ilma rihmata jalutatud, sest ära ta ei jooksnud ning läks sinna, kuhu minagi.

Kaalusime pikalt, mida teha ja raske südamega otsustasime ta kolmapäeva hommikul siiski varjupaika viia. Oleksime ta hea meelega endale jätnud, kui plaaniksime Esperance’i paikseks jääda, aga me tahame siiski reisida ja ei tea, kuhu tee meid viib. Varjupaigas võttis üks tore tädi ta vastu ja kogu protseduur käis üsna kiirelt. Kojusõit ja eilne õhtu olid kuidagi harjumatult vaiksed kodus, aga samas saime aru, et tegime õige otsuse.

Postitasin teisipäeval ise uuesti koera pildid Facebook’i ja uskumatu, kui palju vastukaja sealt tuli. Paljud inimesed kirjutasid mulle otse, et on koerast huvitatud ja inimesed jagasid seda infot väga palju. Täna kirjutas mulle üks naine, kes temast huvitatud on, et käis varjupaigas ja tuleb välja, et kutsul on lausa ootejärjekord inimestest, kes talle uut kodu tahavad pakkuda. 🙂 Hetkel tehakse veel teste ja vaadatakse, et tal tervis kõik korras oleks (tädi varjupaigast ütles, et tal silmad punased ja kirpe oli tal ka omajagu) ning siis on ta valmis minema oma uude koju. Eelmisest omanikust pole keegi kuskil kuulnud ja tundub, et parem ongi, kuna selle käitumise põhjal ütleksin, et see polnud talle sobiv kodu.

Categories: Esperance | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: