Ei, aeg ei peatu, ei, ei…

Aeg on hakanud jälle kohutava kiirusega lendama, et ei saagi aru, kui taaskord nädal möödas viimasest postitusest. Võtan iga päev hoogu, et kirjutada, kuid voodist tõustes on alati aeg juba tööle kiirustada ja blogimiseks ei jää aega. See on see öötöö võlu, et graafik on sassis. Hilja voodisse ja hilja üles. Viimased 3 nädalat on mul koguaeg sama graafik olnud – alustan tavaliselt 15-16.00 ajal ja sulgen baari või kokteilibaari. Sain teada ka miks mul need kõige nõmedamad vahetused on. Nimelt tuleb välja, et me Meritiga oleme ühed hinnatuimad töötajad siin ning Ben tahab meid alati sulgema, kuna teeme seda kiirelt ja ta ei pea millegi pärast muretsema.

Tööl on viimasel ajal suhteliselt vaikne muidu ja töötajaid liiga palju. Samas järgmisel nädalavahetusel on ilmselt taas kiire, kuna on Australia Day nädalavahetus. Peale seda hakkavad mõned töötajad lahkuma, kuna nende lepingud saavad läbi. Me tahame omanikega rääkida, kas saaksime siia kauemaks jääda, kuna võimalus on, et saame siin omale 2.aasta viisa kindlustada. Aga sellest täpsemalt siis, kui asi selge.

Esmaspäeval, kui meil oli vaba päev, olime lõppude lõpuks asjalikud ja ajasime oma autoasjad korda. Nimelt oli meil nipet-näpet vaja auto jaoks osta ja nüüd on kõik olemas. Tegime oma toas ka suurpuhastuse ja peale 7 nädalat sai meie dušš lõpuks töökorda!

Teisipäeval läksime Isaac’u ja kahe inglise tüdruku, Josie ja Danielle’ga, seafarmi. Vähemalt selline oli plaan, aga nagu ikka, ei lähe asjad tihti nii nagu plaanitud. Enne sõitma hakkamist helistas BJ, meie noor manager, et on oma autoga randa liiva sisse kinni jäänud. Ta läks surfama ühte eraldatud randa, kuhu saab ainult maasturiga, aga  tema oma ei olnud piisavalt võimas seal sõitmiseks. Nii me siis läksime teda kõigepealt välja tõmbama. Ilm oli kohutav, sadas paduvihma ja igal pool oli udu, seega oli alguses BJ-d raske isegi üles leida. Aeg surus samuti takka, sest merel oli tõus ja vesi tuli autole aina lähemale ning oleks võinud auto minema kanda. Kohale me jõudsime ja saime BJ välja tõmmatud, kuid kui hakkasime tagasi sõitma, siis jäime ka ise liiva sisse kinni ja päris hullult, auto oli täiesti põhja peal ja liiva sees. Samamoodi ka BJ auto taaskord. Seal rannas ei olnud levi ja abi kutsumiseks tuli mäe otsa ronida, et üldse kellelegi helistada saaks. Nii ronis BJ taaskord mäe otsa ja helistas oma sõbranna vanematele, et nemad meid mõlemaid siis välja tuleks tõmbama. Me leppisime olukorraga, kes läks kala püüdma, kes tagasi surfama ja me istusime tüdrukutega liival ning avasime joogid. 😀 Ma ei tundnud kordagi muret, et me sealt minema ei saa, aga peale 4 tundi oli asi päris nutune. Vesi oli autodele küllaltki lähedal, kõht oli tühi ja külm oli ka. Õnneks nägime lõpuks läbi udu lähenevaid autotulesid ja olime päästetud. Ise üleni liivased ja räsitud. 😀 Aga sellega ei saanud muidugi meie seiklus lõppeda. Rannast lahkudes tuli läbida veel off-road tee ning Isaac’ul läks auto veidi käest ära ning lõpetasime kraavis. Midagi hullu ei juhtunud, aga tüütu oli ikka. Seekord tõmbas BJ meid välja.

7 tunnise hilinemisega jõudsime lõpuks seafarmi kohale. Seal töötavad Ben ja Sam, kes käivad meil turvameesteks nädalavahetustel. Farm asub Esperance’st ca 100 km põhja pool, linnakeses nimega Salmon Gums. Farm oli tore, mitte midagi sellist nagu ette kujutasin. Notsud jooksid vabas looduses oma suurtes aedikutes ringi ja nautisid elu. Saime süles hoida 2 päevaseid põssasid ja nägime ka farmi suurimaid sigu. Koguaeg jälitas meid ca 100 pealine lambakari, kes saatsid meid oma määgimisega. Kokkuvõttes oli tore, et sai näha Austraalia maaelu. 🙂

Nüüd on aeg aga taas tööle hakata sättima. Täna ja homme veel töölainel ning esmaspäeval ja teisipäeval on vabad päevad.

Päikest teile sinna külma Eestisse! 

Categories: Esperance | 2 kommentaari

Navigeerimine

2 thoughts on “Ei, aeg ei peatu, ei, ei…

  1. Neid pilte vaadates on tunne, nagu vaataks Sille paari aasta taguseid pilte. Minu meelest oli neil ka hall kastikas ja punane mittekastikas, millest üks rannas kinni jäi. Vb mäletan valesti, aga midagi sellist justkui koidab.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: