Tervitused Perthist!

Nonii, kuhu ma jäingi? Ahjaa, eile hommikul saime kesklinna bussipeatuses kokku Pauliga, kes meid esimesed 2 ööd enda juures võõrustab. Esimesest hetkest klappisime väga hästi. 🙂 Ta on 31.aastane ja reisis eelmisel aastal ise mööda maailma ringi seljakotiga ning on ka Tallinnas käinud. Pärit on ta Fijilt, 15.aastaselt kolis Austraaliasse. Ema on soomlane ja isa inglane ning praegu elavad nad ikka Fijil. Vend elab USA-s ning käis koolis Inglismaal. Seega väga rahvusvahelise taustaga inimene. 😛

Kesklinnast sõitsime bussiga äärelinna Comosse, kus ta elab. Siia on 6km ehk ca 15 minutit bussisõitu kesklinnast. Infoks, keda huvitab, siis bussist piletit ostes maksab see 2,7 AUD (umbes 2,1€).

Sissesõit Pauli juurde.

Merit sisenemas meie koju. 🙂

Merit meie elutuba tutvustamas. 🙂

Nagu öeldud, siis klappisime Pauliga kohe ja ta andis meile kasutada oma magamistoa. Ise kolis nn. külalistetuppa.

Meie magamistuba

Külalistetuba

“Koju” jõudes saime oma kohutavalt rasked seljakotid ära panna ja dušši all käia ning veidi hinge tõmmata. Tundub, et pakkisin ikkagi liiga palju asju kaasa – see kott on lihtsalt NII raske! 😀

Igatahes siis teatas Paul meile, et on võtnud oma südameasjaks meid jalule saada, kuna teab, mis tunne on sedasi reisida ja olla uues kohas, kus kõik on uus. Nii taotles ta meile Internetis ära Tax File Number’id, mida on töötamiseks vaja. Nende saamisega võib minna kuni 28 päeva, kuid loodame, et saame need äkki järgmise nädala jooksul juba kätte.

Kui olime riided vahetanud ja natuke puhanud, siis läksime tagasi kesklinna, et teha ära pangakaardid ja telefoninumbrid. Pangaks valisime Commonwealth’i, mis on Austraalia suurim pank. Kontorisse minnes tervitas meid üks naine, kes esimese asjana kiitis mu pükse ja küsis, kust ma need sain. 😀 Jalas olid mul Jocke & Terje toodud haaremipüksid Indiast. 😛 Edasi saadeti meid konsultant Rolandi jutule, kes siis seletas meile, mis kõik pangakaardi aktiveerimisega kaasneb, mis me tegema peame jne. Sujuvalt rääkis ta vahepeal ka sellest, kus ta pärit on ja millise iseloomuga mees ta on ning millised on tüüpilised Austraalia mehed. 😀 Pangakaardid saabuvad meie postkasti (ehk Pauli postkasti) nädala pärast.

Kõnekaardid ostsime Telstra‘st. Edaspidi saab mind kätte sellelt numbrilt: +61 437 788 835. Ostsime pre-paid kõnekaardid, millel 30 AUD eest kõneaega.

Lisaks tegime omale SmartCard’id, mis on kohalikud ühistranspordi sõidukaardid. Kui bussist ostes on pilet Como’sse 2,7 AUD, siis selle kaardiga 15% odavam. Kuna sõitmist on omajagu, siis tasub see meile ära. SmartCard ise maksis 10 AUD ja peale laadisime esialgu ka 10 AUD.
Muidu on Perthis olemas ka 3 tasuta bussliini – CAT bussid, millel on punane, sinine ja kollane liin ning need sõidavad kesklinnas. Kuna me aga elame niiöelda äärelinnas, siis nendega me koju ei saa kahjuks.

Kui olime oma asjad korda ajanud, siis viis Paul meid ka paari tööbüroosse, et näha kas ja mida pakutakse. Need tundusid olevat sellised kohad, kuhu tavaline backpacker ei lähe. Igatahes saime 3 kontakti, kuhu oma CV-d saata.

Seejärel suundusime koju, kuna olime põhimõtteliselt kaks ööd lennanud ja magamata ning totaalsed zombied. Juba pangas olles ei suutnud ma selle Rolandi jutule keskenduda ja nägin vaid seda, kuidas ta muutus väiksemaks ja väiksemaks. 😀 Paul läks kella kuue ajal õhtul joogasse ja mõtlesime, et teeme väikese une. Umbes tund aega hiljem ärkasin koputuse peale ning tuli välja, et Paul oli võtmed koju unustanud ja ei saanud tuppa. Lasin ta siis tuppa ja läksin magama tagasi ning järgmine kord avasin silmad öösel kell 4. 😀 Und enam nagu polnud, aga sundisin end tagasi magama ja ärkasime lõpuks hommikul 9 ajal. Kokku magasime siis kuskil 15 tundi ja tundub, et sellest aitas, et unevõlast lahti saada.

Selline oli meie kolmapäev. 🙂

Lõpetuseks üks hea uudis. Esialgu pidime Pauli juures veetma vaid 2 esimest ööd. Kui temaga eile hommikul kokku saime, siis põhimõtteliselt 5 minutit peale tutvumist ütles ta, et tema poolest võime ka terve järgmise nädala siin elada. Aga et kuna me alles tutvusime, siis kohe ei otsustaks seda.
Täna tuli see teema jälle jutuks ja nüüd on kindel, et saamegi siin elada kuni 1.oktoobrini. Paul ise läheb esmaspäeval tagasi tööle (ta töötab põhja pool kaevanduses fly in – fly out süsteemi järgi ehk 6 päeva on ta kodus Perthis ja 8 päeva tööl), seega on korter meie päralt. 🙂

Categories: Perth | 1 kommentaar

Navigeerimine

One thought on “Tervitused Perthist!

  1. UNREAL- ma pean CV tegema, aga aku saab kohe tühjaks, seega venitan veel ja varsti naudin meie ananassi!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: